Obserwuj w Google News

Esmeralda Godlewska straciła ciążę: „Czuję Twą obecność, jestem obok Ciebie”

3 min. czytania
05.07.2023 10:35
Zareaguj Reakcja

Esmeralda Godlewska podzieliła się z fanami przykrą wiadomością. Celebrytka straciła ciążę, o czym poinformowała za sprawą mediów społecznościowych. „Chciałabym Cię tulić, ale jesteś potrzebny u dobrego Boga” – czytamy we wpisie.

Esmeralda-Godlewska-straciła-ciążę
fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Esmeralda Godlewska to postać, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Celebrytka, która zaistniała w show-biznesie dzięki śpiewaniu kolęd i hymnu wraz z siostrą Małgorzatą, do dziś cieszy się sporą popularnością w mediach. Jakiś czas temu Godlewska podzieliła się z fanami wieścią, że wraz z partnerem Mikołajem spodziewają się dziecka. Przypomnijmy, że Esmeralda jest już mamą małego Milana, którego wychowuje tata chłopca.

Redakcja poleca

Niestety jednak w życiu Esmeraldy wydarzyła się tragedia. 30-latka straciła ciążę, o czym poinformowała w relacji na swoim Instagramie.

Esmeralda Godlewska straciła ciążę

Celebrytka opublikowała w sieci czarno-białą fotografię, pod którą zamieściła wierszowaną wiadomość dla swojego nienarodzonego dziecka.

- Mój mały Aniołku, Ty jesteś tak blisko, choć oczy nie widzą, serce czuje wszystko. Rozkładasz skrzydełka, przytulasz do siebie, czuję Twą obecność, jestem obok Ciebie. I swą małą rączką wycierasz łzy moje, choć Ciebie nie widzę, obok Ciebie stoję. Uśmiechasz się do mnie, utulasz ból duszy, tęsknię za Tobą, rozpacz serce kruszy.  [...]  Cichutko prosisz bym była radosna, bym wierzyła mocno, że znów przyjdzie wiosna. Bym już nie płakała, bym otarła oczy, że mnie mocno kochasz, co dzień przy mnie kroczysz - czytamy.

Z wpisu Esmeraldy dowiadujemy się także, że celebrytka spodziewała się syna.

- Czuję Twoją miłość, czerpię ją zachłannie. Mój mały Aniołku, tak bardzo Cię kocham. Staram się uśmiechać, choć serce mi szlocha. Jestem z Ciebie dumna maleńki syneczku. Chciałabym Cię tulić, mieć obok w łóżeczku. Ale jesteś potrzebny u dobrego Boga, nie możesz być z nami, bo inna Twa droga. Moja miłość do Ciebie tak wielka wyśniona, choć nas los rozdzielił, jest wciąż nieskończona - pisała Esmeralda.

Esmeralda Godlewska
fot. Instagram @esmeraldagodlewska_official

Jak wspierać osobę po poronieniu?

Po poronieniu, ważne jest, aby być empatycznym i wspierającym wobec osoby, która je przeżyła. Każde doświadczenie poronienia jest indywidualne, ale oto kilka ogólnych wskazówek, jak można pomóc komuś, kto nie radzi sobie z tym doświadczeniem.

  •     Bądź obecn_ i słuchaj: Udzielaj wsparcia emocjonalnego, słuchając i dając możliwość wyrażenia swoich uczuć. Pozwól mówić o tym, co czuje dana osoba i nie bagatelizuj jej doświadczenia.
  •     Okazuj zrozumienie: Poronienie może być traumatycznym i trudnym doświadczeniem. Wyrażaj zrozumienie dla bólu i żalu. Unikaj bagatelizowania lub minimalizowania uczuć, a zamiast tego zapewnij przestrzeń do ich wyrażania.
  •     Bądź cierpliw_: Proces gojenia po poronieniu może trwać czasami bardzo długo. Pamiętaj, że każda osoba radzi sobie z tym inaczej. Bądź cierpliwy i daj jej czas i przestrzeń, których potrzebuje, aby poradzić sobie z trudnościami emocjonalnymi.
  •     Zapewnij wsparcie praktyczne: Zaoferuj osobie po poronieniu pomoc w codziennych obowiązkach lub obowiązkach domowych, jeśli będzie tego potrzebować. To może obejmować gotowanie posiłków, sprzątanie czy opiekę nad innymi dziećmi.
  •     Upewnij się, że ma dostęp do wsparcia medycznego: Skieruj osobę po poronieniu do odpowiednich profesjonalistów medycznych, takich jak ginekolog, psycholog lub terapeuta specjalizujący się w poronieniach. To może pomóc w zrozumieniu problemu i poradzeniu sobie z przykrym doświadczeniem.
  •     Utrzymuj kontakt, jeśli tego chce: Pozwól osobie po poronieniu wiedzieć, że jesteś dostępn_ do rozmowy lub wsparcia w razie potrzeby. Upewnij się, że czuje, że może na ciebie liczyć bez względu na wszystko.
  •     Unikaj rozmów o ciąży i opiece nad dziećmi: Nie zakładaj automatycznie, że osoba po poronieniu będzie gotowa do rozmowy o ponownej ciąży lub chęci posiadania potomstwa. Daj jej przestrzeń i czas, aby sama zdecydowała, kiedy będzie gotowa na taką dyskusję.

Ważne jest, aby pamiętać, że każdy z nas ma różne potrzeby i preferencje, dlatego ważne jest, aby słuchać i dostosować swoje wsparcie do indywidualnej sytuacji. Jeśli nie jesteście pewni, jak pomóc, zawsze możecie zapytać o to, osoby zainteresowanej, albo zgłosić się o poradę do psychologa.

RadioZET.pl