Obserwuj w Google News

Edyta Górniak przewiduje przyszłość Kościoła: „To się wszystko rozpie*rzy”

1 min. czytania
14.11.2022 11:44
Zareaguj Reakcja

Edyta Górniak udzieliła wywiadu, w którym po raz kolejny wypowiedziała się na temat Kościoła. Gwiazda skrytykowała zepsucie instytucji i zapowiedziała jej rozpad.

edyta-górniak-przewiduje-przyszlosc-kosciola
fot. Pawel Wodzynski/East News

Edyta Górniak ostatnimi czasy często wypowiada się na temat duchowości człowieka, nierzadko komentując zepsucie Kościoła. Gwiazda zdążyła już skrytykować duchownych i powiedziała głośno o potrzebie uzdrowienia kościelnej instytucji. Teraz podzieliła się także swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi różnych religii. Co powiedziała piosenkarka?

Redakcja poleca

Edyta Górniak krytykuje Kościół: „Mordowano ludzi w imię religii”

Gwiazda zapytana przez dziennikarza Pomponika o jej relacje z Kościołem katolickim odpowiedziała wymijająco, krytykując powstanie wszystkich religii na świecie.

Religie powstały po to, żeby ludzi podzielić, nastawić przeciwko sobie. (…) Religie, partie polityczne, mówienie, że kolor skóry ma znaczenie, to wszystko było dobrze zaplanowane i służyć ma temu, żebyśmy nie stali obok siebie

- powiedziała Górniak.

Ostatecznie Edyta zdecydowała się jednak podzielić z oglądającymi wywiad receptą na uzdrowienie instytucji Kościoła, która jej zdaniem powinna się rozpaść.

Kościół moim zdaniem trzeba uzdrawiać. (…) Kościół skrył tyle tajemnic i tyle okrucieństwa... Mordowano ludzi w imię religii przez tysiące lat i teraz jest ujawnienie historii Kościoła. (…) To się musi skończyć tak, jak wiele systemów ograniczających wolność człowieka. To się wszystko musi rozpaść (…) to się wszystko rozpie*rzy

- podsumowała w mocnych słowach gwiazda.

Skandale gwiazd
11 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS