Obserwuj w Google News

Edyta Górniak polską Mariah Carey? TVP szykuje świąteczne show z udziałem diwy

2 min. czytania
09.11.2023 17:49

Stacje telewizyjne powoli przygotowują się do dorocznych imprez z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Okazuje się jednak, że TVP postanowiła uatrakcyjnić swoją ofertę kolędową i ma wobec tego konkretne plany. Wieść niesie, że Edyta Górniak ma dostać świąteczne show na wyłączność.

Edyta Górniak polską Mariah Carey? TVP szykuje dla niej świąteczne show
fot. Damian KLAMKA/East News, ABC/Ferrari Press/East News

Święta Bożego Narodzenia są okresem, w którym wszystkie telewizje w kraju starają się sprostać oczekiwaniom widzów za sprawą tematycznej oferty programowej.  Polsat na przykład od lat prezentuje na antenie obie części filmowego Kevina, a bardziej wrażliwych odbiorców zachwyca dorocznym kolędowaniem. Program z udziałem śpiewających polskich gwiazd w wielu polskich domach stał się nieodłącznym elementem każdej wigilii, gdzie wyznacza rytm całej rodzinnej imprezie. Bo do barszczu lub grzybowej zasiadamy dopiero po koncercie Golec uOrkiesty, czyż nie?

Redakcja poleca

Telewizja Polska przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia

Nie jest tajemnicą, że stacje dwoją się i troją, gdy obmyślają dla widzów kolejne pozycje, jakich w historii polskiej telewizji jeszcze nie było. Wieść niesie, że do zadania tego pilnie przyłożyła się sama TVP, która postanowiła wprowadzić na rodzime podwórko kolejny zagraniczny format. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, w Telewizji Polskiej ma powstać program kolędowy z wyłącznym udziałem jednej gwiazdy. W Stanach Zjednoczonych na tego typu występuje m.in. Mariah Carey. Która z polskich gwiazd dostąpi podobnego zaszczytu?

Zdaniem redaktorów portalu na prywatny koncert kolęd będzie mogła liczyć Edyta Górniak. Diwa, która co rusz pokazuje się na scenie TVP, ma zostać pierwszą osobą w kraju, która zagra show na wyłączność. „Koncert ma zostać nagrany w przyszłym tygodniu w hali ATM Studio w Warszawie. Widowisko wyreżyseruje Konrad Smuga” – czytamy.

Edyta Górniak polską Mariah Carey? Ma zagrać świąteczny koncert na wyłączność

Przypomnijmy, że Górniak – mimo że sama ma się za osobę głęboko uduchowioną – od dłuższego czasu nieprzychylnie wypowiada się o instytucji Kościoła. Jakiś czas temu piosenkarka udzieliła wywiadu, w którym przyznała nawet, że „Kościół trzeba uzdrawiać”.

- Religie powstały po to, aby ludzi podzielić i nastawić ich przeciwko sobie. Kiedy są wspólnie dla siebie, łączą swoje siły i cały swój potencjał, to wtedy stanowią siłę – oceniła w rozmowie z Pomponikiem.

Wszystko wskazuje na to, że Telewizja Polska ma w obecnym czasie pełne ręce roboty. Poza koncertem świątecznym TVP przygotowuje się również do „Sylwestra Marzeń”, który w tym roku może odbyć się w innym mieście niż Zakopane. O szczegółach dotyczących telewizyjnej imprezy noworocznej przeczytacie TUTAJ.

Nie przegap
Jakie wykształcenie mają gwiazdy TVP? Oto, co studiowali Holecka czy Norbi
15 Zobacz galerię
fot. Mateusz Jagielski/East News

Źródła: Radio ZET/Wirtualnemedia.pl/pomponik.pl