Obserwuj w Google News

Kolejna gwiazda przerwała milczenie w sprawie mobbingu w mediach. "Zaciskasz zęby z płaczem"

Maciej Friedrich
2 min. czytania
24.01.2023 10:03

Edyta Folwarska w wywiadzie nawiązała do głośnych słów Anny Wendzikowskiej o mobbingu w TVN. Autorka erotycznej powieści "Pokusa" ma bardzo podobne doświadczenia. Jej zdaniem w identycznej sytuacji znalazło się wiele osób. 

Edyta Folwarska
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Anna Wendzikowska wywołała w mediach prawdziwą burzę, ujawniając powód, dla którego postanowiła zakończyć współpracę z "Dzień Dobry TVN". Dziennikarka oskarżyła stację o mobbing, w ostrych słowach opisywała sytuacje, które miały wpłynąć na jej zdrowie psychiczne. Wypowiedzi Wendzikowskiej wywołały gorącą dyskusję, znalazły się osoby, które dzieliły się podobnymi doświadczeniami z pracy w telewizji. Teraz dołączyła do nich Edyta Folwarska, autorka popularnej powieści erotycznej " Pokusa", której ekranizacja pojawi się w kinach 27 stycznia. W rozmowie z Supernową przyznała, że także sporo wycierpiała, pracując w mediach.

Edyta Folwarska była ofiarą mobbingu. Autorka "Pokusy" o trudnych doświadczeniach

Edyta Folwarska pracowała jako dziennikarka zajmująca się tematyką show-biznesową, była także prezenterką kanału Polo TV. W wywiadzie przyznała, że podobnie jak Anna Wendzikowska spotkała się w pracy ze zjawiskiem mobbingu.

- Powoli, jeśli chodzi o środowisko dziennikarskie, wychodzą na jaw takie kwiatki, jak historia Anny Wendzikowskiej, która ujawniła, dlaczego odeszła z TVN-u. Myślę, że wielu aktorów i aktorek również mogłoby opowiedzieć, jak wyglądają kulisy planów niektórych sesji zdjęciowych, jak wygląda praca w telewizji. Przecież mobbing jest na porządku dziennym. Sama to przeżywałam - cytuje słowa Folwarskiej Jastrząb Post. 

Autorka "Pokusy" wiele razy miała tłumić płacz, by dalej robić to, co uznała za życiową pasję.

- Ile razy z płaczem wróciłam do domu? Mówię o telewizji i ogólnie o pracy w mediach. Ile razy ja chciałam rzucić tę robotę. Ale przecież kocham to, kocham pracę z gwiazdami, przeprowadzać wywiady, pracę przed kamerą. I co? Albo zaciskasz zęby i realizujesz swoje marzenia, znosząc ten mobbing, albo idziesz pracować na kasie - wspominała.

Redakcja poleca

Edyta Folwarska o mobbingu w świecie show-biznesu i sportu

W swojej powieści erotycznej Edyta Folwarska wykorzystała doświadczenia z pracy w środowisku sportowym. Tam także ma dochodzić do mobbingu i innych patologicznych praktyk.

- Ja zaczynałam od piłki nożnej, boksu i pływania. Środowisko piłkarskie nie jest mi obce, bo znam wielu piłkarzy prywatnie, przyjaźnimy się, znam też wielu ze względu na moje koleżanki, które chciały być „WAG’s” i przeżyły bardzo przykre historie. Opowiadałyśmy je sobie jak to dziewczyny. Ta zapłakana, ta zapłakana. Pomyślałam, że wykorzystam tę wiedzę w książce - stwierdziła.

"Pokusa" zapowiada się jako odpowiedź na kasową serię "365 dni" Blanki Lipińskiej. W filmie mamy zobaczyć między innymi odważny seksualny trójkąt, a nawet scenę gwałtu.