Obserwuj w Google News

Wielka wpadka w "DDTVN". Kalczyńska zignorowała Torbicką

2 min. czytania
15.01.2023 18:33
Zareaguj Reakcja

W "Dzień dobry TVN" pojawił się temat Paszportów Polityki. Anna Kalczyńska popełniła błąd i mimo iż Grażyna Torbicka jej go wypomniała, szła w zaparte.

Anna Kalczyńska, Grażyna Torbicka
fot. Wojciech Olkusnik/East News, Artur Zawadzki/REPORTER

Kolejna wpadka w "Dzień dobry TVN". Tym razem gafę zaliczyła Anna Kalczyńska. Co gorsza, nie poprawiła się po upomnieniu przez gościnię, która miała rację.

"Dzień dobry TVN": Anna Kalczyńska zaliczyła wpadkę

Śniadaniówka TVN to program na żywo. Bardzo często zdarzają się więc potknięcia prowadzących lub gości. Czasem wynikają z przypadku, a czasem z niewiedzy danej osoby.

Redakcja poleca

Jak podaje Se.pl, w niedzielnym wydaniu "Dzień Dobry TVN" jednym z tematem były Paszporty Polityki. Rozdanie nagród zbliża się wielkimi krokami. Z tego powodu w programie pojawiła się Grażyna Torbicka, z którą Kalczyńska i Andrzej Sołtysik rozmawiali o tegorocznych nominacjach. W pewnym momencie prowadząca stwierdziła, że jednym z laureatów nagrody był wybitny polski reżyser Paweł Pawlikowski.

Torbicka zareagowała wyprowadzając Kalczyńską z błędu. Ta jednak była przekonana o tym, że ma rację. Zaczęła nerwowo zerkać w notatki, po czym drugi raz podała nieprawdziwą informację. Trudno powiedzieć, czy Torbicka doszła do wniosku, że to ona się pomyliła, czy po prostu postanowiła odpuścić, ale ponownego upomnienia już nie było.

Nie potrzeba wiele czasu, by sprawdzić w internecie, że Pawlikowski nie tylko nie dostał Paszportu Polityki, ale nie był nawet do nagrody nominowany. Ma na swoim koncie Złote Lwy, Orły, Europejskie Nagrody Filmowe oraz Oscara. Być może z tego powodu Kalczyńska się pomyliła.

Redakcja poleca

Paszporty Polityki 2023: kiedy rozdanie?

Paszport Polityki to nagroda przyznawana przez tygodnik "Polityka" za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Nagroda ma na celu uhonorowanie twórców, którzy w szczególny sposób przyczynili się do rozwoju polskiej kultury. Paszporty Polityki są wręczane w różnych kategoriach, takich jak literatura, teatr, film, muzyka, czy fotografia. W 2023 roku Paszporty Polityki zostaną przyznane już 17 stycznia 2023 roku.

RadioZET.pl/Se.pl