Obserwuj w Google News

„Dzielenie się to najpiękniejsza forma mnożenia dobra” – Mikołaj Roznerski wspiera Szlachetną Paczkę

3 min. czytania
29.11.2022 14:45
Zareaguj Reakcja

Szlachetna Paczka po raz kolejny pomaga potrzebującym rodzinom. Akcję wspierają celebryci i aktorzy. Komu w tym roku pomagają Joanna Jabłczyńska, Marta Żmuda Trzebiatowska, Karolina Gorczyca, Mateusz Janicki i Mikołaj Roznerski?

Szlachetna Paczka 2022
fot. materiały prasowe Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka wspiera po raz kolejny. „Zaangażowanie w Paczkę nie wymaga wiele. Potrzeba przede wszystkim czasu i chęci” – zachęca Mateusz Janicki, aktor wspierający szlachetną akcję pomocy potrzebującym.

Redakcja poleca

Szlachetna Paczka 2022 - komu pomagają aktorzy?

Aktorski zespół pod przewodnictwem Karoliny Gorczycy pomaga w tym roku dwóm rodzinom. Jak czytamy w materiale prasowym Szlachetnej Paczki, jedną z rodzin jest familia pana Wojciecha, który, żeby utrzymać wszystkich, wyjechał do pracy za granicę. Każdą wolną chwilę spędzał jednak z żoną i dziećmi. Tworzyli pełną, szczęśliwą rodzinę. Niestety dwa lata temu żona pana Wojciecha zmarła.

– Przy porodzie czwartego dziecka, czyli Kajtka, mama dzieci zmarła i pan Wojtek tak naprawdę z dnia na dzień został sam z trzema córkami i noworodkiem na rękach – mówi poruszona Joanna Jabłczyńska.

Jak dodaje Marta Żmuda Trzebiatowska, mężczyzna żyje głównie z oszczędności. Te jednak mogą się szybko skończyć.

– Sama doskonale wiem, jakie są potrzeby, kiedy ma się dzieci, a panu Wojtkowi po opłaceniu wszystkich rachunków ile zostaje ,263 zł na osobę. To jest kropla w morzu potrzeb. 

Drugą rodziną wybraną w tym roku przez aktorów są Vira i Jewa – matka z córką, które w czerwcu uciekły z Ukrainy. – Panie postanowiły zostać w Polsce na dłużej. Nie bardzo mają po prostu do czego  wracać – tłumaczy Mateusz Janicki.

Karolina Gorczyca wspomina, że urzekł ją w szczególności talent malarski Jewy. Wie, że chce rozwijać dalsze umiejętności. – Ale mama dziewczynki nie ma środków na to, żeby zapisać ją na zajęcia dodatkowe – mówi Karolina Gorczyca.

W Paczkach przygotowywanych przez aktorów znajdą się artykuły pierwszej potrzeby, takie jak żywność stała czy środki czystości, a także zimowa odzież czy szczególne upominki dla dzieci: materiały plastyczne oraz zabawki.

Szlachetna Paczka: „Pomaganie to ludzki odruch”

Marta Żmuda Trzebiatowska pochwala ideę Szlachetnej Paczki.

– Dobro, to jest wynik dzielenia się tym, co mamy. Nawet jeśli mamy niewiele. Kiedy starsza pani, która żyje skromnie, dzieli się swoim obiadem z pupilem. Albo kiedy mama, która jest zziębnięta, ale widzi, że jej dziecku jest zimno, zdejmuje kurtkę i oddaje dziecku. Pomaganie to ludzki odruch, zakorzeniony głęboko w nas – mówi Marta Żmuda Trzebiatowska.

Dzielić możemy się tym, co materialne – kubkiem gorącej herbaty, kurtką czy ulubioną piłką. Może to być też czas, którego dzisiaj tak wielu z nas brakuje. Tak dzieje się w Szlachetnej Paczce. Rodziny w potrzebie zyskują nie tylko niezbędną do przeżycia pomoc materialną, ale także uwagę i zrozumienie, dzięki którym mogą poczuć się dla kogoś ważni – często pierwszy raz od wielu lat.

– Kiedy dzielimy się swoim czasem, wówczas wysyłamy taki komunikat, że jesteśmy dla kogoś ważni, że ten ktoś może na nas polegać. Mówi się, że dobro wraca, ale coś w tym jest. Bo w momencie, gdy dajesz coś z siebie, to naprawdę mnóstwo zyskujesz – mówi Marta Żmuda Trzebiatowska.

– Nie możemy uratować całego świata, ale możemy uratować świat jednej rodziny. Zachęcam – apeluje Mikołaj Roznerski.

Redakcja poleca

Szlachetna Paczka: aktorzy zachęcają do włączenia się do akcji

Taką paczkę w ramach Szlachetnej Paczki możemy robić w grupie. To nie muszą być trzy osoby, nie musi być pięć, może być nawet 100 osób! Może to być cała wioska, cały blok – przekonuje Joanna Jabłczyńska.

Pakując taką paczkę dla wybranej rodziny, możemy zaangażować się całą rodziną. Uczymy wówczas dzieci tego, że trzeba pomagać i wyciągać dłoń do tych, którzy mają mniej. Przygotowywanie Szlachetnej Paczki to może być taka też okazja do spotkania, która da nam wiele radości! - mówi Marta Żmuda Trzebiatowska.

Artyści zachęcają do wspierania akcji wraz ze znajomymi i rodziną. Wystarczy wejść na stronę SzlachetnaPaczka.pl i podjąć kolejne kroki.

Czytaj także: " Rolnik szuka żony" z dużo mniejszą widownią niż rok temu. Wszystkiemu winny Mundial?

RadioZET.pl/informacja prasowa 

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET