Zamknij

Donald Anthony St Claire nie żyje. Był najstarszym uczestnikiem kultowego reality-show

28.11.2022 10:57

Donald Anthony St. Claire nie żyje. Mężczyzna zasłynął jako uczestnik amerykańskiego reality-show - "Niesamowity wyścig". Był najstarszą osobą w programie.

Znicz
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Donald Anthony St. Claire nie żyje. Mężczyzna był najstarszym uczestnikiem znanego programu "Niesamowity wyścig", który doczekał się aż 34. sezonów w amerykańskiej telewizji.

Donald Anthony St. Claire nie żyje. Najstarszy uczestnik "Niesamowitego wyścigu" miał 87 lat

St. Claire zmarł w swoim domu w Północnej Kalifornii w Angels Camp. Informację o śmierci najstarszego uczestnika "Niesamowitego wyścigu" potwierdził jego syn oraz bliska rodzina. Przyczyny śmierci nie podano.

Do programu znanego pod angielską nazwą "The Amazing Race" St. Claire zgłosił się razem z żoną Mary Jean. Tworzyli zespół, który rywalizował z pozostałymi duetami w szóstym sezonie reality show CBS.

Donald Anthony St. Claire nie żyje. Widzowie go uwielbiali

Edycja, w której para wzięła udział, została wyemitowana w 2004 roku. Małżeństwo było określane przez widzów i uczestników programu zespołem "dziadków" ze względu na dość zaawansowany wiek jak na tego rodzaju wyzwanie. W trakcie kręcenia sezonu St. Claire miał 69 lat.

Para mimo wieku nie dała się szybko wyeliminować z rywalizacji w pierwszym odcinku. Małżeństwo zajęło 8. miejsce w programie.

"The Amazing Race" czyli "Niesamowity wyścig", to amerykański reality show przygodowy, w którym 11 lub 12 dwuosobowych drużyn ściga się po całym świecie. Rywalizację podzielono na etapy złożone z zadań sprawnościowych, testujących wiedzę czy umiejętności nawiązywania relacji. Nagrodą główną w programie jest milion dolarów.

RadioZET.pl/Deadline