Zamknij

Doda stanowczo o macierzyństwie: "Sama prokreacja nie jest żadną sztuką"

28.11.2022 17:46

Doda jest znana z wypowiedzi, które mogą niektórym burzyć krew. Piosenkarka wciąż nie przestaje zaskakiwać. W niedawnym wywiadzie szczerze powiedziała, co myśli o macierzyństwie. Jej słowa niektórych mogą zszokować.

Doda stanowczo o macierzyństwie: "Sama prokreacja nie jest żadną sztuką"
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Kariera Doroty "Dody" Rabczewskiej naznaczona jest kontrowersjami. Wypowiedzi piosenkarki często wywoływały szok, oburzenie i spotykały się ze stanowczą krytyką. Jednak Doda chyba nigdy nie zamierzała spuszczać z tonu i wciąż wydaje się pewna swoich racji.

W rozmowie z Karolem Paciorkiem wokalistka powiedziała, co sądzi o macierzyństwie. Jej stanowisko jest jednoznaczne.

Zobacz także: Doda ma bana w TVP przez Joannę Kurską? „Bardzo mnie nie lubi”

Doda stanowczo o macierzyństwie: "Sama prokreacja nie jest żadną sztuką"

Macierzyństwo to dla jednych spełnienie marzeń, dla innych — niekoniecznie. Wygląda na to, że Doda podziela zdanie przedstawicieli drugiej z tych grup. W podcaście Karola Paciorka powiedziała, co tak naprawdę myśli o byciu matką.

Doda twierdzi, że bycie matką to przede wszystkim poświęcenie, które czyni się z miłości. Według artystki jest to ciężka praca, na którą każda matka powinna być gotowa. A ona — jak twierdzi — wcale gotowa nie jest.

Sama prokreacja czy urodzenie, czy w ogóle rozmnażanie się nie jest żadną sztuką. Sztuką jest wychowanie i sztuką jest opieka nad osobą. Tak, żeby wychować ją na mądrą, kochaną osobę — tłumaczyła.

To poświęcenie ma wynikać z miłości. Z miłości i z chęci oddania siebie dla drugiej osoby. A ja tego instynktu nie mam... A dziecko na to zasługuje — dodała później.

Należy przyznać, że nie każdy jest w stanie znaleźć w sobie wystarczająco dużo dojrzałości i rozsądku, by spojrzeć na macierzyństwo z tej perspektywy. Słowa Dody mogą wydać się istotne w kontekście niedawnej burzy medialne, którą wywołały pamiętne słowa Jarosława Kaczyńskiego dotyczące niskiego wskaźnika urodzeń w Polsce.

loader

Źródła: RadioZET.pl/YouTube: Imponderabilia