,

Doda mówi o zakończeniu kariery. "Szybciej niż później"

24.03.2023 09:18

Doda ani myśli pracować do sześćdziesiątki. W końcu ma to, czego potrzebuje, by zapewnić sobie wygodne życie. W niedawnym wywiadzie przyznała, że zamierza zakończyć karierę dużo wcześniej. W jakim wieku przestanie koncertować?

Doda wcześniej przejdzie na emeryturę
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Doda po raz pierwszy stanęła na scenie, mając zaledwie 13 lat. Do roku 2000 pracowała jako aktorka musicalowa w teatrze Buffo, a później zaczęła karierę muzyczną w zespole Virgin. Z show-biznesem związana jest od lat, jednak nie zamierza tkwić w nim do końca życia. Piosenkarka wyznała, że marzy jej się wczesna emerytura.

Zobacz także: Doda otrzyma prestiżową nagrodę? Marzyła o tym od 20 lat

Doda chce przejść na emeryturę. Kiedy zakończy karierę?

Zaczęła pracę ponad dwie dekady temu i dzięki wytrwałości zdołała zrobić oszałamiającą karierę. Chociaż dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w Polsce, Doda wcale nie marzy o tym, by być na świeczniku aż do wieku emerytalnego. Jako 60-latka chce cieszyć się wolnym czasem i czerpać z życia jak najwięcej.

Na pewno chciałabym pójść dużo wcześniej na emeryturę, bo regularną pracę zaczęłam jako 13-latka, więc jakieś dziesięć lat wcześniej niż normalni ludzie powiedziała w rozmowie z "Faktem".

Praca w show-bizie ma swoje zalety — pozwala na zdobycie popularności i pieniędzy. Jest jednak obciążająca psychicznie i bez wątpienia wymaga dużo poświęcenia. Na szczęście w niektórych przypadkach umożliwia też wcześniejsze przejście na emeryturę. Doda wie, że nie będzie na świeczniku to końca życia.

Chciałbym trochę pożyć. Już trochę tego spróbowałam, bo zrobiłam sobie przerwę od koncertowania trzy lata temu. Naprawdę to był niesamowity oddech, odpoczynek dla psychiki. To właśnie dzięki temu uświadomiłam sobie, że definitywne zakończenie mojej kariery musi nastąpić szybciej niż później wyznała.

Biorąc pod uwagę, że do osiągnięcia wieku emerytalnego zostało jej 21 lat, należy przypuszczać, że artystka nie będzie spieszyć się z podjęciem decyzji o zejściu ze sceny. Dziś jej kariera na nowo nabiera rozpędu. Niedawno Doda wydała nową płytę i w ostatnim czasie coraz mocniej zaznacza swoją obecność w mediach. Jest zapraszana do udziału w programach rozrywkowych i chętnie udziela wywiadów. Zapewne piosenkarka zdecyduje się na usunięcie się w cień bliżej pięćdziesiątki.

loader

Źródła: RadioZET.pl/Fakt

Logo radiozet Dzieje się