Obserwuj w Google News

Cugowski znów z Budką Suflera? Jego słowa rozwiały wątpliwości

2 min. czytania
17.11.2023 12:24
Zareaguj Reakcja

Krzysztof Cugowski znów ma szansę dołączyć do Budki Suflera. Koledzy z grupy wystosowali do niego propozycję nie do odrzucenia. Co na to były wokalista? Jego słowa nie pozostawiają wątpliwości.

Krzysztof Cugowski nie przyjął zaproszenia Budki Suflera
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EAST NEWS/PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA/Polska Press/East News

Krzysztof Cugowski od wielu lat jest jednym z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistów. Przez dekady działalności z Budką Suflera wylansował wiele niezapomnianych hitów, które nucą kolejne już pokolenia fanów zespołu. W 2014 roku grupa poinformowała o zakończeniu działalności. Odbyło się wtedy kilka dużych, pożegnalnych koncertów. Nieoficjalnie mówiło się, że to Cugowski chciał już odejść na emeryturę. Niespodziewanie w 2019 roku Budka Suflera wznowiła działalność, ale już z nowym wokalistą. Wieloletni lider Budki kompletnie odciął się od kolegów, krytykując próby reaktywacji zespołu. Wtedy to rozpoczął się konflikt pomiędzy Cugowskim a pozostałymi członkami formacji. Teraz, przy okazji zbliżającego się jubileuszu powstania zespołu, jego obecni muzycy wystosowali do byłego wokalisty zaproszenie do specjalnego koncertu. Już wiadomo, czy zostało ono przyjęte.

Krzysztof Cugowski zaproszony na jubileusz Budki Suflera

Kilka dni temu w mediach społecznościowych Budki Suflera pojawił się wpis, zapowiadający wielki koncert z okazji 50-lecia powstania zespołu. "Pewnego dnia w roku 1974 Rozgłośnia Harcerska na swojej antenie wyemitowała utwór "Sen o dolinie". Wykonawcą tej pieśni był młody, debiutujący zespół „Budka Suflera” z Lublina. Ten moment został uznany przez artystów zespołu za początek ich budkowej kariery. Nadchodzący 2024 rok będzie zatem czasem jubileuszu pięćdziesięciolecia istnienia grupy" - przekazano.

Redakcja poleca

Takie święto grupy nie mogłoby się odbyć bez wielu osób, które przez lata działalności były zaangażowane czy zaprzyjaźnione z formacją. Do wspólnego występu na scenie zaproszenie dostali artyści, "którzy w okresie minionych pięćdziesięciu lat współtworzyli niezwykłą jakość i popularność Budki Suflera" - czytamy. Tu Cugowski został potraktowany jak najważniejsza gwiazda, zaproszona do przedsięwzięcia. "W pierwszej kolejności zaproszenie kierujemy do wokalistów: Krzysztofa Cugowskiego, Felicjana Andrzejczaka, Izabeli Trojanowskiej, oraz Urszuli. Wasza obecność uświetni Jubileusz, kiedyś również waszego, jakże ważnego na Polskim rynku muzycznym zespołu" - czytamy.

Krzysztof Cugowski odcina się od Budki Suflera. Zaproszenia nie przyjął

Co na to zaproszenie Krzysztof Cugowski? Można było założyć, że mimo trwających już dziesięć lat niesnasek zdecyduje się wystąpić w tak ważnym koncercie. Niestety, fani będą zawiedzeni, bowiem całą sprawę skomentował bardzo krótko i dobitnie: "Nie interesuje mnie to zupełnie" – przekazał na łamach Super Expressu. Cóż, niektórzy nie będą tym zaskoczeni, biorąc pod uwagę to, w jaki sposób były wokalista wypowiadał się na temat reaktywacji Budki Suflera. Kiedy do ekipy dołączył Jacek Kawalec, były gwiazdor ocenił, że jest to "demolowanie legendy". Jak widać, zdania nie zmienił.

Źródło: Radio ZET/Instagram

Nie przegap
Polskie gwiazdy, które były w polityce
9 Zobacz galerię
fot. Paweł Wodzyński/EAST NEWS, Krzysztof Kaniewski/REPORTER/EAST NEWS, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS, Jacek DomińskiI/REPORTER/EAST NEWS