Obserwuj w Google News

Córka Małgorzaty Pieńkowskiej nie zdała matury. Wstyd gwiazdy „M jak miłość”

2 min. czytania
10.05.2023 16:57
Zareaguj Reakcja

Ina Sobala, córka Małgorzaty Pieńkowskiej i gwiazda „M jak miłość”, podzieliła się z fanami ciekawostką z przeszłości. Aktorka nie zdała matury! Jaki przedmiot sprawił jej trudności i czy pokrzyżowało to jej plany?

córka-małgorzaty-pieńkowskiej-nie-zdała-matury-wstyd-gwiazdy-m-jak-miłość
fot. Pawel Wodzynski/East News, Instagram (@ina-sobala)

Małgorzata Pieńkowska to jedna z głównych gwiazd serialu „ M jak miłość”. Kilka lat temu do obsady serialu TVP dołączyła także jej córka, Ina Sobala. Młoda aktorka poszła w ślady znanej mamy i coraz częściej pojawia się na szklanym ekranie. Wystąpiła już między innymi w „Żmijowisku” i spin-offie „Skazanej”, czyli nowej produkcji Playera „Pati”. Okazuje się, że Ina Sobala nie radziła sobie w szkole tak dobrze jak na planach filmowych. Aktorka podzieliła się z fanami wstydliwą historią.

Redakcja poleca

Ina Sobala nie zdała matury z matematyki. Zabrakło jednego punktu. „Cała szkoła wiedziała”

Gwiazda „M jak miłość” postanowiła zwrócić się do tegorocznych maturzystów i dodać im otuchy. Aktorka jest doskonałym przykładem na to, że każdemu może się powinąć noga. - Jako że przyszedł maj (...) to pomyślałam sobie, że podzielę się z wami moim małym wstydem, który na szczęście już dawno wstydem nie jest, ale zajęło mi to kilka lat pracy i kosztowało niemało nerwów. Otóż tak, ja Ina Sobala… nie zdałam matury z matematyki - wyznała.

Co ciekawe gwiazda mogła pochwalić się najwyższym wynikiem matury z języka polskiego, z którego uzyskała 100% poprawnych odpowiedzi. Niestety na egzaminie z matematyki nie miała tyle szczęścia. - Zabrakło mi jednego punktu, który najprawdopodobniej zaginął gdzieś między moją dysleksją a ogromną nieumiejętnością radzenia sobie w systemie szkolnej presji - wyjaśniła.

Drobna porażka nie pokrzyżowała jej planów. Ina zdała maturę poprawkową, a następnie skończyła dwa kierunki studiów - jest licencjatem dziennikarstwa i magistrem sztuki. Obecnie pracuje też w wymarzonym zawodzie.

- Wtedy nie było mi do śmiechu i byłam tym wszystkim przerażona i przytłoczona. Czułam się fatalnie, cała szkoła wiedziała, że nie zdałam - koleżanki i koledzy składali papiery na prestiżowe uczelnie, snuli plany zagranicznych wyjazdów, świętowali cztery miesiące wakacji, a ja siedziałam przy biurku i uczyłam się równań matematycznych. (…) Po latach, cała ta sytuacja mnie bawi i potrafię podejść do niej z dystansem - zdradziła, dając maturzystom, którym się nie poszczęści nadzieję na lepsze jutro.

Gwiazdy bez matury: kto oprócz Edyty Górniak nie podszedł do egzaminu dojrzałości?
14 Zobacz galerię
fot. Jan Bielecki/East News