Obserwuj w Google News

Colin Farrell chory po gali Złotych Globów. Zaraza wśród gwiazd

1 min. czytania
17.01.2023 12:30
Zareaguj Reakcja

Po tegorocznej gali rozdania Złotych Globów kilku celebrytów zachorowało na COVID-19. Zagraniczny ekspert nie jest zaskoczony. Winą za taki stan rzeczy obarcza rozluźnienie regulacji dotyczących masowych zgromadzeń.

Colin Farrell chory po gali Złotych Globów. Zaraza wśród gwiazd
fot. Rich Polk/Associated Press/East News, MIA Studio

Co najmniej cztery gwiazdy zachorowały na COVID-19 po tegorocznej gali rozdania Złotych Globów. Jamie Lee Curtis za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała fanów o pozytywnym wyniku testu na obecność wirusa. W związku z tym nie mogła wziąć udziału w imprezie Critics Choice Awards, która odbyła się w Los Angeles w miniony weekend.

Nie tylko Curtis nie pojawiła się na wspomnianych wydarzeniach. Colin Farrell i Brendan Gleeson również nie mogli przedstawić organizatorom negatywnego wyniku testu na COVID-19. Obaj byli nominowani do nagrody w kategorii dla najlepszego aktora.

Zobacz także: Gwiazdy, które zmarły na koronawirusa lub z powodu powikłań po COVID-19 [ZDJĘCIA]

Gwiazdy chorują na koronawirusa. Eksperci nie są zaskoczeni

Zagraniczni eksperci nie są zaskoczeni tym, że masowe imprezy skutkują zwiększeniem liczby osób zarażonych COVID-19. Showbiznesowe wydarzenia, w których bierze udział śmietanka towarzyska Hollywood, nie są wyjątkiem. Zdaniem doktora Johna Brownsteina, epidemiologa, na którego powołuje się ABC News, problemem jest brak odpowiedniego zabezpieczenia przed transmisją wirusów.

 Mamy dużo spotkań w zamkniętych pomieszczeniach w czasie, gdy krąży wiele wirusów, czy to przeziębienia, czy grypy — ocenił. Zaznaczył jednocześnie, że nie bez znaczenia w tym przypadku pozostaje brak wymogów dotyczących zasłaniania ust i nosa oraz testowania prewencyjnego.

Brownstein dodał, że nie oznacza to, że każdy zbliżający się event zamieni się w ognisko koronawirusa

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/Washingtonpost.com/Abcnews.com