,

Łazuka był łamaczem serc i… damskim bokserem?! Poważne oskarżenia

20.03.2023 13:47

Bohdan Łazuka mówi o sobie, że w czasach PRL-u liczył się w Polsce tylko on i Gomółka. Gwiazdor był uwielbiany przez rzesze kobiet, z czego lubił korzystać znajdując sobie koleżanki „na jedną noc”. I choć sam wspomina ten czas dobrze, nie wszyscy podzielają to zdanie. Była żona zasugerowała, że stosował wobec niej przemoc.

Bohdan Łazuka pierwszy rozwód wziął trzy miesiące po ślubie. Dlaczego?
fot. Tadeusz Wypych/EastNews

Lata 60. i 70. należały do Bohdana Łazuki. Szerszej publice dał się poznać na 1. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zaprezentował tam utwór „Dzisiaj, jutro, zawsze”, który w mgnieniu oka stał się hitem. W 1964 roku w ciągu jednego miesiąca wystąpił 14 razy na Sali Kongresowej, która za każdym razem była wypełniona po brzegi. W kraju nastała „łazukomania”

Zobacz też: Janusz Gajos ma poważne problemy z pamięcią. Co dalej z jego karierą?

Bohdan Łazuka długo nie chciał się ustatkować

Łazuka miał masę fanek i ani myślał o ustatkowaniu się. W książce, która opowiada o nim samym „Przypuszczam, że wątpię” przyznał, że nie chciał wiązać się z żadną dziewczyną na dłużej, wiedząc, że może mieć ich wiele. Artysta nie krył też, że wiele znajomości kończyło się zaraz po wspólnie spędzonej nocy.

- Jako dżentelmen w starym stylu zwykłem moje wybranki zapraszać na kolację wraz ze śniadaniem podawanym do łóżka – przyznał bez skrępowania.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że wtedy była już kobieta, z którą Bohdan Łazuka chciał spędzić resztę życia. Para zdążyła się nawet pobrać, ale trzy miesiące po zawarciu małżeństwa przeszło ono do historii.

Czemu Bohdan Łazuka rozwiódł się z pierwszą żoną?

Pierwszą żoną Bohdana Łazuki była aktorka Barbara Wrzesińska. Choć minęły już dekady, prawdziwa przyczyna rozpadu tego związku nie jest znana.

- Byłem o nią chorobliwie zazdrosny. Baśka używała życia, z połową Warszawy była na ty – opowiadał gwiazdor.

Papiery rozwodowe zostały wniesione do sądu na wniosek Wrzesińskiej. Łazuka nie ukrywał, że rozpad małżeństwa bardzo go dotknął. A jak tę relację skomentowała aktorka? Otworzyła się na ten temat dopiero po 50 latach. W rozmowie z „Tele Tygodniem” powiedziała:

- Czy czegoś żałuję? Może... pierwszego, na szczęście krótkiego, małżeństwa. Człowiek, który miał pozornie dużo osobistego uroku, okazał się damskim bokserem.

Zobacz też: Krzysztof Szewczyk zniknął przez poważną chorobę. "Usunięto mi kawałek ucha"

Bohdan Łazuka żenił się pięć razy

Gwiazdor estrady na ślubnym kobiercu stawał pięć razy, w tym dwa razy żenił się z czwartą żoną. „Tą jedyną” okazała się była modelka i projektantka Renata Węglińska. Para pobrała się w 1980 roku i rozwiodła po 21 latach. Po 9 latach od rozstania artyści zdecydowali ślubować sobie dozgonną miłość ponownie. Są razem do dziś.

loader
John Malkovich
8 Zobacz galerię
fot. Moeller/face to face/REPORTER/East News

Logo radiozet Dzieje się