Obserwuj w Google News

Bóg zesłał żonę Piotrowi Rubikowi. Kompozytor dostał wyjątkowy znak

2 min. czytania
18.09.2023 16:35
Zareaguj Reakcja

Chociaż rodzice Piotra Rubika byli niewierzący, to on sam jest dziś przykładnym katolikiem. Dopiero jako nastolatek nawrócił się i zaczął zwracać uwagę na znaki dawane mu przez Boga. Dziś jest zdania, że żonę Agatę zesłał sam Stwórca.

Piotr Rubik dziękuje Bogu za żonę
fot. screen Instagram agata_rubik

Piotr Rubik pochodzi z niewierzącej rodziny. Nawrócił się dopiero jako nastolatek dzięki księdzu Janowi Twardowskiemu, wpływ na wiarę muzyka miał też ojczym (po śmierci taty mama Piotra związała się z innym, tym razem pobożnym mężczyzną). Gdy Piotr Rubik skończył 18 lat, przyjął Pierwszą Komunię Świętą. Od tamtej pory przez życie prowadzi go Bóg.

- To był wyjątkowy kapłan, wspaniały, wrażliwy człowiek. Jego słowa miały na mnie ogromny wpływ. Do koca zapamiętam atmosferę świątyni i mszy. Chodziłem tam z wielką przyjemnością – wspominał Piotr Rubik w rozmowie z „Dobrym Tygodniem”.

Zobacz także:  Rafał Brzozowski uratowany przez Boga. „Pan Bóg i Maryja na pierwszym miejscu”

Piotr Rubik dziękuje Bogu za żonę

Kompozytor wiedział, że jeśli trafi na właściwą kobietę, to na pewno stanie z nią przed Bogiem. Musiał jednak długo czekać na swoją drugą połówkę. Miał 37 lat, kiedy oczarowała go Agata Paskudzka. Poznali się na wyborach Miss Polonia 2005 – Agata startowała, a Piotr Rubik odpowiadał za oprawę muzyczną oraz zasiadał w jury.

- Było bardzo dużo fajnych dziewczyn, a mimo to ja od razu zauważyłem tylko Agatę. Tylko ją widziałem – wspominał Piotr Rubik. Niczym bumerang wrócił do niego niedawny sen.

- Po premierze „Tu es Petrus” miałem wypadek motocyklowy i przez 6 tygodni byłem w gipsie, jeździłem do szpitala i na rehabilitację. Miałem sen, że w szpitalu, w którym są duże windy, otwierają się drzwi i wychodzi ona – opowiadał muzyk „Dobremu Tygodniowi”.

Redakcja poleca

Kompozytor nie miał wątpliwości, że to Bóg daje mu podpowiedzi. Postanowił bliżej poznać wówczas 18-letnią miss. Okazało się, że są idealnie dobrani, więc szybko doszło do ślubu – już w czerwcu 2008 roku stanęli przed ołtarzem. Potem doczekali się dwójki dzieci: Heleny i Alicji.

- Dla mnie ślub kościelny był bardzo ważnym sakramentem. Całe życie czekałem na swoją drugą połówkę. Kiedy wiedziałem, że trafiłem na miłość mojego życia, nie wyobrażałem sobie innego kroku niż tylko oświadczyć się i wziąć ślub. […] Wierzę w Boga. Czuję, że to jest dobre dla moje psychiki, dla całego mojego życia – zaznaczał Rubik w katolickim magazynie.

Nie przegap
Te-gwiazdy-nie-wstydzą-się-Boga-Niektóre-nawet-zawdzięczają-mu-życie
21 Zobacz galerię
fot. JACEK KOZIOL/East News