Obserwuj w Google News

Dominika Gwit o wierze w Boga. To on zesłał jej męża? „Pan Jezus mi pomaga”

2 min. czytania
06.07.2023 10:33

Dominika Gwit gościła ostatnio w podcaście Małgorzaty Ohme, gdzie otworzyła się na wiele osobistych tematów. Jednym z nich była wiara w Boga. Aktorka jest przekonana, że to dzięki niemu udało się jej poznać jej męża, Wojciecha Dunaszewskiego.

Dominika Gwit o wierze w Boga
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Dominika Gwit jest obecna w polskim show-biznesie od wielu lat. Rozpoznawalność przyniosła jej rola w filmie „Galerianki”, jednak już wcześniej związana była z aktorstwem. Obecnie jest gwiazdą teatralną, filmową i serialową, ale pojawiała się także w programach telewizyjnych – jak na przykład „Taniec z gwiazdami”. Olbrzymią uwagę w mediach przykuła spektakularna metamorfoza gwiazdy, która schudła 50 kilogramów. Wydała potem książkę o swojej drodze do przemiany, po czym wkrótce… znów przytyła. O tym m.in. Dominika Gwit opowiedziała w rozmowie z Małgorzatą Ohme. W podcaście poruszyła także temat wiary. Przyznała, że jest osobą bardzo religijną i wierzy w to, że to boska opatrzność zesłała jej na męża Wojciecha Dunaszewskiego.

Dominika Gwit w poruszającym wyznaniu o wierze w Boga

Zrzucenie aż 50 kilogramów było dla Dominiki Gwit olbrzymim wyzwaniem. Po pewnym czasie aktorka zaczęła jednak wracać do dawnej wagi i wtedy postanowiła, że po prostu zaakceptuje siebie i pokocha taką, jaką jest. Mimo wszystko moment tamten nie był łatwy. Wtedy też na jej drodze pojawił się Wojciech Dunaszewski. W podcaście „Lajf noł makeup” gwiazda „Galerianek” przyznała, że jest przekonana, że to dzięki Bogu dane jej było poznać ukochanego.

- Jestem bardzo wierzącą osobą i wierzę, że to Pan Bóg – wyznała aktorka.

Redakcja poleca

Stwierdziła, że wiara od zawsze była dla niej bardzo ważna i wierzy w to, że Jezus bardzo pomaga jej w życiu. Uważa, że ludzie są narzędziem w rękach Boga.

- Czuję, że przez całe życie idę z wielką opatrznością i wiara pomaga mi w tym, żeby kochać. Pan Jezus bardzo mi pomaga. Jego nieskończone miłosierdzie pomaga mi w miłości, którą mam. I czuję tę miłość bardzo, lubię ją dawać i ją dostaję. Jesteśmy narzędziem w ręku Pana Boga – podsumowała.

Przypomnijmy, że w tym samym wywiadzie Dominika Gwit opowiedziała także, że fakt, iż udało jej się schudnąć 50 kilogramów, nie sprawił wcale, że poczuła się szczęśliwa. Przeciwnie, przestała się uśmiechać i porzuciła wszystkie swoje pasje. Dopiero wtedy, kiedy zaakceptowała siebie, zaczęła odczuwać radość z życia.

Gwiazdy, które doświadczyły przemocy
7 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS