Obserwuj w Google News

Biedroń o aferze z Królikowskim: „Takich przypadków będzie więcej”

2 min. czytania
10.03.2023 23:15
Zareaguj Reakcja

O Antonim Królikowskim jest ostatnio głośno za sprawą głośnego zatrzymania – aktor musiał pożegnać się z prawem jazdy po tym, jak funkcjonariusze wykryli w jego organizmie THC. Celebryta przekonuje, że stosuje medyczną marihuanę w celach leczniczych. Co ma na ten temat do powiedzenia Robert Biedroń?

Robert Biedroń i Antoni Królikowski
fot. Beata Zawrzel/TRICOLORS/East News

Skandal z Antonim Królikowskim w roli głównej wciąż podgrzewa emocje internautów. Aktor znany z filmów Patryka Vegi i porzucenia ciężarnej żony po raz kolejny znalazł się w centrum zainteresowania po tym, jak został oskarżony o prowadzenie pojazdu pod wpływem substancji odurzających. Celebryta wydał obszerne oświadczenie, a w jego obronie stają kolejne osoby związane ze światem show-biznesu.

Zobacz także:  Antoni Królikowski popełnił błąd, ujawniając treść zeznań. „Strzelił sobie w kolano”

Antoni Królikowski walczy o sprawiedliwość. Marihuaną leczy stwardnienie rozsiane

18 lutego 2023 roku Antoni Królikowski został zatrzymany przez policję i przebadany za pomocą narkotestów, które wykazały w jego organizmie obecność środków odurzających, a konkretniej – delta 9 tetrahydrokannabinol. Aktor od lat cierpi na stwardnienie rozsiane, a medyczną marihuaną łagodzi przykre objawy choroby.

-Został mi postawiony zarzut prowadzenia pod wpływem THC wyłącznie w oparciu o ujawnione stężenie THC we krwi. Stężenie wynika z zażycia marihuany medycznej, kupionej w aptece w oparciu o zalecenie lekarza. Zażyłem leki około 15 godzin przed prowadzeniem pojazdu. Powszechna wiedza jest, że efekt psychoaktywny po zażyciu marihuany, w tym zaburzenia zdolności prowadzenia pojazdów, trwają około 4 godzin od zażycia, w przypadku waporyzacji. Podobne w tym zakresie są zalecenia lekarza, który prowadzi moje leczenie marihuaną

 – wyjaśnił gwiazdor w instagramowym oświadczeniu.

Po jego apelu pojawiło się wiele głosów wsparcia – solidarność z aktorem wyraziła m.in. Maryla Rodowicz, która jest zdania, że marihuana powinna być legalna.

Redakcja poleca

Robert Biedroń komentuje zatrzymanie Antoniego Królikowskiego

Teraz opinię na temat medialnej sprawy postanowił wygłosić Robert Biedroń. Polityk uważa, że prawo określające lecznicze stosowanie THC wymaga poprawek.

Niestety, pomimo faktu, że od ponad 5 lat marihuana medyczna jest w Polsce legalna, nasze prawo nadal nie zostało doprecyzowane w kwestii prowadzenia pojazdów po jej spożyciu, jak to jest w przypadku alkoholu. Osoba przyjmująca marihuanę medyczną może mieć minimalny poziom THC w swoim organizmie nawet do kilku tygodni po jej ostatnim zażyciu, ale policyjne testy wykażą jej obecność. Każdy taki przypadek musi być więc analizowany indywidualnie przez prokuraturę i sądy, co powoduje ogromne koszty społeczne i konieczność prowadzenia setek podobnych spraw

 – wyjaśnił w rozmowie z „Pudelkiem”.

Dopóki nie wprowadzimy konkretnych limitów zawartości THC w organizmie, takich przypadków będzie coraz więcej, a pacjenci przyjmujący legalną substancję z apteki, będą ciągani po sądach. Powinno to być, jak najszybciej uregulowane

 – podsumował lewicowy aktywista.

Zgadzacie się z Robertem Biedroniem?

RadioZet.pl/”Pudelek”

Jerzy Stuhr / Borys Szyc / Joanna Liszowska
11 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News / Artur Zawadzki/REPORTER / TRICOLORS/East News