Obserwuj w Google News

Banksy uderza w Putina. W ukraińskich miastach pojawiły się wymowne antyrosyjskiej murale [ZDJĘCIA]

2 min. czytania
17.11.2022 19:17
Zareaguj Reakcja

Banksy uderza w Putina. Brytyjski artysta street-artowy powrócił. Po ponad roku ciszy, pochodzący z Bristolu anonimowy artysta graffiti, po raz kolejny pokazał swoje prace. Tym razem w ukraińskich miastach, borykających się z wojną. To środkowy palec wymierzony w prezydenta Rosji, Władimira Putina. Co przedstawiają murale?

Banksy w Kijowie
fot. Andrew Kravchenko/Associated Press/East News

Banksy kontratakuje. Słynny artysta wyszedł z ukrycia. Jak podaje Aleksandra Degórska z siostrzanego portalu Antyradio.pl, po ponad roku artystycznej ciszy, świat ma szansę zobaczyć nowe murale, stworzone w charakterystycznym stylu przez Banksy’ego. Siedem prac pojawiło się na ulicach ukraińskich miast, m.in.: Kijowie i Borodziance. Co przedstawiają malowidła?

Redakcja poleca

Banksy – galeria murali z Ukrainy 

Poniżej znajdziecie zdjęcia siedmiu murali, na które natrafili mieszkańcy ukraińskich miast.

Zobaczymy na nich m.in.: kobietę w szlafroku, która zamiast maseczki na twarzy ma maskę gazową, mężczyznę w wannie, baletnicę balansującą na niewidzialnej linie, rozwieszonej między dwoma częściami zbombardowanego budynku czy dzieci, które huśtają się na zaporze przeciwczołgowej.

Na jednym z murali widzimy scenę, w której mały chłopiec powala judokę z czarnym pasem. Wedle Antyradio.pl sportowiec ma symbolizować Władimira Putina, który uprawia tę sztukę walki.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy Banksy w swoim szczególnym stylu wspiera walkę Ukraińców z najeźdźcami z Rosji. Jak czytamy na Antyradio.pl, w marcu bieżącego roku Banksy wystawił na aukcję swoje słynne antywojenne dzieło – „CND Soldiers”. Podczas aukcji sprzedano je za ponad 106 tysięcy dolarów. Pieniądze zostały przeznaczone na pomoc dla szpitala dziecięcego w Kijowie. 

Czytaj także:  "Goście" - zwiastun i recenzja jednego z najbardziej przerażających thrillerów ostatnich lat [WIDEO]

RadioZET.pl/Antyradio.pl/Instagram

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET