Obserwuj w Google News

Afera z Antkiem Królikowskim. Płyną nowe informacje z prokuratury

2 min. czytania
25.04.2023 20:47

W lutym Antoni Królikowski został zatrzymany przez policję. Badania na obecność narkotyków w jego organizmie wykazały, że aktor zażywał nielegalne substancje odurzające. Sprawą zajęła się prokuratura.

Antoni Królikowski zatrzymany przez policję. Nowe informacje z prokuratury
fot. Instagram: @antek.krolikowski

18 lutego 2023 roku Antoni Królikowski został zatrzymany przez policję. Aktor siedział w samochodzie na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Przyokopowej w Warszawie. Jego zachowanie miało wzbudzić zainteresowanie funkcjonariuszy.

Policjanci skontrolowali Królikowskiego. Z doniesień wynikało, że aktor był pod wpływem narkotyków. Krótko po tym zdarzeniu Antek opublikował oświadczenie, w którym przedstawił zajście ze swojej perspektywy. Wyjaśnił, że THC, które wykryto w jego organizmie, pochodziło z medycznej marihuany.

„Do zatrzymania doszło około 16.00 przy ul. Karolkowej 16, zaraz po tym, jak wyjechałem z mojego mieszkania do Asi, aby spotkać się z synkiem. Funkcjonariusze z uwagi na otrzymane zgłoszenie, że o tej godzinie i w tym miejscu pojawię się rzekomo pod wpływem nielegalnych substancji, czekali na mnie okolicy miejsca zamieszkania. Zostałem zatrzymany do kontroli, alkotest wykazał, że jestem trzeźwy, jednak narkotest wykrył THC, którym wspomagam swoje leczenie i którego używałem poprzedniego wieczoru” – oznajmił w sieci Królikowski.

Nie wszyscy uwierzyli w wytłumaczenie aktora. W sieci wybuchła prawdziwa burza. Internauci oraz niektórzy celebryci zalewali Królikowskiego słowami krytyki. Wymiar sprawiedliwości także nie miał dla niego litości. Sprawa trafiła do prokuratury.

Usłyszał zarzut kierowania samochodem osobowym pod wpływem substancji psychotropowej w postaci delta 9 tetrahydrokannabinolu – przekazała „Faktowi” Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik prokuratury.

Mogą mu grozić nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Redakcja poleca

Nowe informacje w sprawie Antka Królikowskiego

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie Antka Królikowskiego. Okazuje się, że jego los nie jest jeszcze przesądzony. Biegły toksykolog ma stwierdzić, jakie stężenie zakazanej substancji znajdowało się w organizmie aktora.

Jeśli chodzi o sprawę Antoniego Królikowskiego, czekamy jeszcze na drugą ekspertyzę i zakończenie postępowania w tej sprawie. Będziemy mieć jasność za ok. dwa tygodnie - wyjaśniła Skrzyniarz.

Źródła: RadioZET.pl/Fakt.pl