Antoni Królikowski opublikował treść zeznań. Wyciekły szczegóły umowy z Opozdą

10.03.2023 09:21

Antoni Królikowski 9 marca wydał oświadczenie odnośnie usłyszenia zarzutu prowadzenia pojazdu pod wpływem substancji psychoaktywnej. Aktor został przesłuchany na komendzie i nie przyznaje się do zarzuconego czynu. W opublikowanych przez niego zeznaniach pojawiła się wzmianka o Joannie Opoździe. Aktorka utrudniała mu leczenie? Zawarli umowę.

Antoni Królikowski
fot. Piotr Molecki/East News, Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Antoni Królikowski został zatrzymany przez policję 18 lutego. Badanie alkomatem wykazało, że za kółkiem siedział trzeźwy, ale narkotest wykrył THC. Antek Królikowski tłumaczył się, że dzień wcześniej zażywał medyczną marihuanę – substancja pomaga mu w leczeniu stwardnienia rozsianego, z którym zmaga się od kilku lat. 9 marca aktor ponownie pojawił się na komisariacie i wydał oświadczenie.

Zobacz także: Joanna Opozda opowie o rozstaniu z Antonim Królikowskim? „To będzie długi wywiad”

Antoni Królikowski zawarł umowę z Joanną Opozdą. Musiał zapłacić

W opublikowanym oświadczeniu Antek Królikowski tłumaczył, że zażywał leki ok. 15 godzin przed prowadzeniem samochodu. Wyjaśnił, że zaburzenia zdolności motorycznych trwają ok. 4 godzin od zażycia w przypadku waporyzacji. Aktor chce, aby zabezpieczono nagrania z kamer funkcjonariuszy – w dniu zatrzymania miał rzekomo podejrzanie się zachowywać. Antek Królikowski chce udowodnić, jaka była prawda.

Aktor opublikował na Instagramie nie tylko oświadczenie, ale też dwie strony swoich zeznań. Wspomina w nich o Joannie Opoździe.

- Do lutego 2022 roku leczenie marihuaną było dla mnie bardzo utrudnione, z uwagi na dezaprobatę mojej ówczesnej partnerki, która traktowała marihuanę tak samo, jak twarde narkotyki czy alkohol – brzmi fragment z treści zeznań Królikowskiego. Kontynuował:

- W trosce o ratowanie małżeństwa z matką mojego dziecka podpisałem nawet oświadczenie, że za każdorazowe wykrycie THC w moim organizmie zapłacę 15 tysięcy zł, co też trzykrotnie uczyniłem. Dopiero po rozstaniu z moją ówczesną partnerką, w lutym 2022 roku wdrożyłem regularne i w pełni świadome leczenie marihuaną, co przełożyło się na zanik kolejnych codziennych dolegliwości układu nerwowego  czytamy.

Antoni Królikowski pokrótce opisał w zeznaniach historię swojej choroby oraz moment, od kiedy zaczął stosować medyczną marihuanę. W 2014 roku stracił przytomność na planie, a jego stan zdrowia się pogorszył. Dopiero pod koniec 2016 roku i pobycie w szpitalu trafnie zdiagnozowano aktora.

Od 2021 roku co miesiąc stawia się w szpitalu, aby lekarze podali wlewy (farmakologia mocno szkodziła żołądkowi) i od tego samego roku aktor zaczął stosować medyczną marihuanę.

loader
10 polskich gwiazd które miały poważne problemy z prawem
10 Zobacz galerię
fot. Mateusz Jagielski/East News, VIPHOTO/East News, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News