Obserwuj w Google News

Co dalej z karierą Antka K.? Usłyszał zarzuty. Grożą mu nawet dwa lata odsiadki

2 min. czytania
31.05.2023 14:30
Zareaguj Reakcja

Aktor Antoni K. usłyszał zarzuty w sprawie prowadzenia pojazdu pod wpływem środków psychoaktywnych. Grożą mu nawet dwa lata pozbawienia wolności. Co teraz z jego karierą?

Antoni K. usłyszał zarzuty
fot. TRICOLORS/East News

Antoni K. od dłuższego czasu unika życia w świetle fleszy, a w swoich mediach społecznościowych jest znacznie mniej aktywny niż wcześniej. Wszystko to za sprawą skandali z nim związanych, które w ciągu ostatniego roku niemal jeden po drugim przenikały do opinii publicznej, będąc przedmiotem ostrej krytyki. Jedną z najnowszych afer jest ta dotycząca prowadzenia auta pod wpływem substancji psychoaktywnych. Właśnie w mediach pojawiły się doniesienia o tym, że aktor usłyszał w tej sprawie zarzuty. Kara, która mu zagraża, mogłaby być dla niego drastyczna w skutkach.

Antoni K. w tarapatach: prokuratura przedstawiła mu zarzuty. Co dalej z jego karierą?

Jak przekazała Polska Agencja Prasowa, 30 maja do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli wpłynął akt oskarżenia przeciwko Antoniemu K., skierowany przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Wola. Jak czytamy w dokumencie, aktor "oskarżony został o prowadzenie samochodu osobowego w stanie nietrzeźwości pod wpływem substancji psychotropowej". Prokurator Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazał, że oskarżonemu grozi grzywna, obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata, a co najważniejsze: ograniczenie wolności lub do dwóch lat więzienia.

Choć wiadomo, że proces dopiero się rozpocznie, już teraz pojawiają się pytania o to, co dalej z karierą Królikowskiego. Już od dłuższego czasu eksperci wskazują, że wizerunek aktora mocno ucierpiał zarówno przez przepychanki z Joanną Opozdą, jak i skandal z galą MMA, a teraz także przez zarzuty o prowadzenie auta po zażyciu substancji psychoaktywnych.

Redakcja poleca

Wcześniej na łamach "Super Expressu" pojawiały się nawet wyliczenia, ile Antoni K. stracił przez wszystkie afery. Kwoty szły już w setki tysięcy złotych. Nietrudno wyobrazić sobie, co w takiej sytuacji dla jego kariery mógłby oznaczać wyrok z karą pozbawienia wolności. Zagraniczne przykłady pokazują, że takie sytuacje często przynoszą celebrytom załamanie ich rozwoju zawodowego. Póki co, trudno przewidywać, jak będzie to wyglądało w przypadku Antoniego K.

Nie poinformowano, kiedy odbędzie się pierwsza rozprawa.

Jerzy Stuhr / Borys Szyc / Joanna Liszowska
11 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News / Artur Zawadzki/REPORTER / TRICOLORS/East News