Obserwuj w Google News

Anna Wendzikowska popiera Beatę Pawlikowską? Celebrytka atakuje antydepresanty

2 min. czytania
19.01.2023 13:36
Zareaguj Reakcja

Beata Pawlikowska wypowiedziała się na temat depresji i farmakoterapii, co wywołało burzę w internecie, a na dziennikarkę spadła krytyka. Anna Wendzikowska postanowiła stanąć po stronie Pawlikowskiej.

Anna Wendzikowska
fot. Adam Jankowski/REPORTER/East news

Anna Wendzikowska popiera Beatę Pawlikowską? Dziennikarka odpowiedziała na post o depresji, publikując fragmenty artykułów, w których porównano antydepresanty do placebo.

Zobacz także: Liam Hemsworth zdradzał Miley Cyrus z Jennifer Lawrence. Tak uważają fani wokalistki

Anna Wendzikowska popiera Beatę Pawlikowską? Odpowiedziała na jej słynny post

Celebryci uwielbiają się wypowiadać na tematy, na które nie mają pojęcia. Beata Pawlikowska opublikowała film, w którym opowiadała o "najnowszych badaniach" i stwierdziła, że jest odpowiednią osobą do wypowiadania się na temat depresji. Pawlikowska przeprosiła, ale niesmak pozostał.

Redakcja poleca

Okazuje się, że są osoby, które mogą podzielać jej zdanie. Anna Wendzikowska opublikowała w mediach społecznościowych stories z fragmentami zagranicznych artykułów o antydepresantach. Nie podała źródeł, tylko krótkie skrawki. Dziennikarka dodała do tego lakoniczny podpis "Just saying" ("Tylko mówię").

Anna Wendzikowska
fot. Kadr z Instagram/@aniawendzikowska

Jak podaje pudelek.pl, wpis Wendzikowskiej, bez konkretnego źródła, może wywołać wiele złego. Lepiej zawsze słuchać specjalistów, którzy wiedzą, o czym mówią. Depresja to bardzo niebezpieczna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do śmierci.

Internauci już zwrócili uwagę celebrytce. - Pani Aniu, jak już Pani zamieszcza jakieś naukowe doniesienia, to warto dodać jakiekolwiek źródło naukowe. Just saying. Bo sama znajomość angielskiego specjalisty z nikogo nie czyni. Tak Pani kiedyś rozpaczała nad swoim zdrowiem psychicznym, a takimi postami może Pani tylko zaszkodzić komuś. Strasznie społecznie szkodliwa działalność. Obrzydlistwo — można przeczytać w komentarzach.

To nie pierwszy raz, gdy Anna Wendzikowska staje na bakier z nauką. Swego czasu wsparła Edytę Górniak, gdy ta głosiła, że po naszej planecie chodzą obce istoty, a część ludzi to nie ludzie, tylko... reptilianie. - Dużo rzeczy, o których mówi (Edyta - red), ma sens - zapewniała była prezenterka TVN, która dziś z problemami radzi sobie popijając rytualne kakao na Bali. 

Zobacz także: Anna Wendzikowska o walce z depresją. "Nie chcę już skakać z okna"

Jeśli podejrzewasz u siebie lub u kogoś bliskiego depresję, przeżywasz trudny czas, dopada Cię wiele złych myśli - poproś o pomoc. Poniżej znajdziesz numery, pod którymi otrzymasz profesjonalne wsparcie.

Pomoc w kryzysie psychicznym:

  • Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)
  • Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)
  • ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01
  • Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)
  • Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)

Zobacz także: Ewa Krawczyk na zdjęciu z młodości. To szok, jak kiedyś wyglądała

RadioZET.pl/pudelek.pl

Najgłośniejsze rozstania gwiazd w 2022 roku
8 Zobacz galerię
fot. East News, kolaż radiozet.pl