Obserwuj w Google News

Anna Popek zachwala polityka opozycji. Zmieniła poglądy po wyborach?

2 min. czytania
20.11.2023 09:45
Zareaguj Reakcja

Anna Popek zaskoczyła wypowiedzią o polityku dotychczasowej opozycji. Gwiazda TVP nie szczędziła mu komplementów, choć wcześniej uchodziła za zwolenniczkę Zjednoczonej Prawicy. Zdążyła już zmienić poglądy po wyborach?

Anna Popek zachwala polityka opozycji. Zmieniła poglądy po wyborach?
fot. Jacek Dominski/East News

Anna Popek to jedna z największych gwiazd Telewizji Polskiej. Kiedy władzę w Polsce przejęło Prawo i Sprawiedliwość, prezenterka nie odeszła z TVP. Wręcz przeciwnie - prowadziła programy w TVP Info i Polskim Radiu. Po odejściu Jacka Kurskiego i objęciu stanowiska prezesa Telewizji Polskiej przez Mateusza Matyszkowicza rozpływała się nad nowym szefem. Wkrótce powróciła do prowadzenia „ Pytania na Śniadanie” i została gospodynią „Polskich biesiad”. Niestety po wyborach znalazła się na liście osób do zwolnienia z TVP. Teraz nieoczekiwanie zaczęła sympatyzować z politykiem dotychczasowej opozycji. Czyżby liczyła, że utrzyma posadę na Woronicza?

Anna Popek chwali Szymona Hołownię. Obsypała go komplementami

Anna Popek niejednokrotnie była krytykowana za bliskie kontakty z przedstawicielami Zjednoczonej Prawicy. Prezenterka miała wysłać wiadomość do Michała Dworczyka, prosząc o pracę w TVP. W czasie rządów PiS poprowadziła też uroczystość podpisania ustawy o 13. emeryturze przez prezydenta Andrzeja Dudę i pojawiła się na konwencji Partii Republikańskiej należącej do Zjednoczonej Prawicy.

Nic więc dziwnego, że ostatnia wypowiedź gwiazdy Telewizji Polskiej wywołała niemałe poruszenie. Reporterka Jastrząb Post zapytała prezenterkę, co sądzi o karierze politycznej Szymona Hołowni. Lider Polski 2050 został niedawno marszałkiem Sejmu. Anna Popek nie mogła się go nachwalić.

- Ciekawe są kariery ludzi, ale to pokazuje, że jeżeli ktoś ma jakiś cel i konsekwentnie do niego dąży, to go osiągnie. Zmiana w życiu każdego z nas jest możliwa na każdym etapie. Czasem w młodości podejmujemy jakieś decyzje co do drogi zawodowej, a potem dojrzewamy i stwierdzamy, że chcemy robić coś zupełnie innego - mówiła, chwaląc go za konsekwencję.

Redakcja poleca

Złośliwi mogliby stwierdzić, że Anna Popek zdążyła już zmienić poglądy po wyborach. Zdaniem gwiazdy przedstawiciel Trzeciej Drogi traktuje politykę jako „misję zmiany świata na lepsze”. - Wydaje mi się, że on traktuje tę kwestię polityczną jako misję i misję zmiany świata na lepsze - bo ja wierzę, że u źródeł działania polityków, to właśnie leży ta chęć zmiany świata na lepszy - powiedziała w rozmowie z Jastrząb Post prezenterka.

- To dobrze, że miał odwagę stanąć do takiego wyzwania, jakim było przejście z prezentera telewizyjnego do poważnego polityka. Z tym się zmierzył i odniósł w tym zakresie sukces. Myślę, że to jest też dobry przykład dla wszystkich, którzy wciąż szukają swojej drogi - bez względu na to, ile mają lat - podsumowała.

Źródło: Radio ZET/Jastrząb Post

Nie przegap
Anna Popek rozebrała się w TVP. Zrzuciła ubrania na wizji
5 Zobacz galerię
fot. "Pytanie na Śniadanie"