Obserwuj w Google News

Andrzej Piaseczny bierze ślub? Juror "Tańca z gwiazdami" już nie ukrywa swoich planów

2 min. czytania
26.06.2023 18:47
Zareaguj Reakcja

Andrzej Piaseczny planuje wziąć ślub ze swoim wieloletnim partnerem. Piosenkarz będący jurorem w "Tańcu z gwiazdami" w Polsacie ujawnił plany odnośnie przyszłości swojego związku. Zdradził, kiedy zamierza poślubić swojego partnera. Kim jest ukochany Andrzeja Piasecznego?

Andrzej Piaseczny bierze ślub ze swoim partnerem?
fot. VIPHOTO/East News

Andrzej Piaseczny w maju 2021 roku  zrobił coming out na antenie Radia ZET przy okazji promocji piosenki "Miłość". Utwór opowiada o uczuciu dwóch mężczyzn. Piasek wyznał publicznie, że jest gejem. Jak tłumaczył, była to reakcja na słowa Andrzeja Dudy, który w kampanii wyborczej stwierdził, że LGBT to nie ludzie a ideologia. 

Redakcja poleca

Andrzej Piaseczny chce wziąć ślub ze swoim partnerem

Piasek, zasiadający w jury  "Tańca z gwiazdami" w Polsacie, od wielu lat jest w związku z mężczyzną. Nie ukrywa, że chciałby w końcu poślubić swojego partnera, lecz na przeszkodzie staje obecne prawo w Polsce, niezezwalające na legalizację związków osobom tej samej płci. Pewnym wyjściem dla Piaska i jego ukochanego mógłby być ślub w którymś z krajów Europy, ale para woli poczekać. 

Nie chciałbym się uciekać do kruczków, sposobów. Jeśli za mojego życia będzie to możliwe w Polsce, mogę obiecać, że będę pierwszy - powiedział w podcaście "Wprost Przeciwnie" Andrzej Piaseczny. 

Szansa dla związku 52-latka może pojawić się tej jesieni, gdy opozycja wygra wybory parlamentarne. Przypomnijmy, że Donald Tusk podczas zeszłorocznego spotkania z wyborcami na Dolnym Śląsku zapowiedział, że jeśli PO wygra wybory, to zalegalizuje związki partnerskie i dokona zmian prawnych dla osób transpłciowych. 

- Wiem, że to jest pierwszy krok i wiem, że to ciągle nie zawsze bywa popularne w różnych, nie tylko politycznych, środowiskach, ale musimy pokazać, że w kwestiach godności człowieka, w tym godności osób o innej orientacji seksualnej niż ta bardziej dominująca, tutaj już nie może być kalkulacji czysto politycznej, że np. się nie opłaca podjąć jakąś decyzję, bo ona nie będzie miała poparcia większości - mówił lider Platformy Obywatelskiej. 

Andrzej Piaseczny ujawnił, że jest gejem. Kim jest jego partner? 

Andrzej Piaseczny musi zatem uzbroić się w cierpliwość. Tymczasem razem ze swoim wieloletnim wybrankiem tworzą szczęśliwy związek partnerski. Panowie mieszkają w małej polskiej wsi. Wszyscy ich tam znają i wiedzą o łączącej ich relacji, lecz nikt z tego powodu nie robi im przykrości. 

- Mieszkam w małej społeczności, tam nie da się postawić muru, za którym nic nie widać. Chodzimy na zakupy, jesteśmy widoczni, mojego partnera się rozpoznaje i to nie wywołuje emocji - wspominał Piaseczny w podcaście "Wprost Przeciwnie".

Andrzej Piaseczny na razie nie chce ujawniać tożsamości swojego ukochanego. Nie publikuje też wspólnych zdjęć z partnerem w mediach społecznościowych. Wcześniej za sprawą biografii Michała Piróga pojawiły się spekulacje, że gwiazdor "Top Model" był kiedyś w związku z Piasecznym. Sam Piasek jednak nigdy oficjalnie nie potwierdził bliskiej relacji z Pirógiem. 

Zobacz także: Córka Artura Żmijewskiego wyznała miłość ukochanej. Zrobiła to w nietypowy sposób

10. rocznica ślubu Anny i Roberta Lewandowskich
10 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS