,

Andrzej Duda nie popisał się przed księciem Williamem. „Służalcze zachowanie”

24.03.2023 11:00

Ekspertka programu „Projekt Lady” przeanalizowała zachowanie Andrzeja Dudy podczas spotkania z księciem Williamem. Zdaniem Ireny Kamińskiej-Radomskiej, prezydent naszego kraju nie popisał się znajomością etykiety. Narobił nam wstydu przed Brytyjczykami?

Prezydent Andrzej Duda popełnił gafę? Ekspertka surowo oceniła jego zachowanie
fot. Wojciech Olkuśnik/East News

Wizyta księcia Williama w Polsce była niespodziewana. Brytyjski następca tronu w kraju nad Wisłą wylądował w środę. W ciągu zaledwie dwóch dni zdążył odwiedzić bazę wojskową w Rzeszowie, ośrodek dla uchodźców w Warszawie, stołeczną restaurację przyjazną LGBTQ+, spotkał się z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim i oczywiście z prezydentem całego kraju – Andrzejem Dudą.

Zobacz też: Kłótnia Kate i Williama. Ujawniono przyczynę awantury royalsów. "To dla niego za dużo"

Andrzej Duda popełnił gafę?

Zachowaniu polskiego prezydenta na życzenie serwisu „Plotek” przyjrzała się Irena Kamińska-Radomska. Ekspertka od etykiety znana z programu „Projekt Lady” nie miała najlepszego zdania o zachowaniu Andrzeja Dudy. Jej zdaniem największy błąd został popełniony przy pożegnaniu panów.

- Obejrzałam materiał. Podczas powitania można było się delikatnie skłonić głową, co zresztą bardzo dyskretnie zrobił książę William. Natomiast prezydent zbyt głęboko się kłaniał, a w szczególności na pożegnanie. Jest to niewłaściwe oceniła.

Andrzej Duda złamał protokół na spotkaniu z księciem Williamem?

Okazuje się, że książę William został potraktowany przez Andrzeja Dudę iście po królewsku, a przecież królem jeszcze nie jest. Ekspertka przypomniała, że prezydent jest od księcia wyższy pozycją. Oznacza to, że spotkanie to nie było równorzędne, a jeśli już ktoś miałby bić niższe pokłony, to na pewno nie prezydent.

Może to być odebrane jako służalcze – mówiła. Książę William nie jest jeszcze królem, nie można więc powiedzieć, że było to spotkanie równorzędne. Andrzej Duda jest tu w precedencji wyżej. Nie powinien się tak kłaniać – kontynuowała specjalistka od etykiety.

Zobacz także: Harry nie jest synem króla Karola? Zdjęcie może skrywać odpowiedź

Żegnając się z księciem, prezydent pochylił się zdecydowanie niżej od księcia. Irena Kamińska-Radomska przyznała, że takie zachowanie protokół dyplomatyczny określa jako niewłaściwe:

- Według protokołu dyplomatycznego takie ukłony są niewłaściwe. Wystarczy uścisk dłoni, lekkie skłonienie głowy. Dokładnie takie, na jakie zdecydował się książę William – poinformowała Irena Kamińska-Radmoska.

Czy „royals” wybaczy naszemu prezydentowi to potknięcie?

loader
Skandale miłosne brytyjskiej rodziny królewskiej
10 Zobacz galerię
fot. PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS

Logo radiozet Dzieje się