Obserwuj w Google News

Andrzej Chyra spowodował stłuczkę. Jak teraz czuje się aktor?

2 min. czytania
30.09.2023 08:56
Zareaguj Reakcja

Rankiem 29 września Andrzej Chyra spowodował stłuczkę na jednej z warszawskich ulic. Policja szybko pojawiła się na miejscu incydentu. Uczestnicy kolizji musieli dmuchać w alkomat. Jak czuje się aktor i co przekazali funkcjonariusze?

Andrzej Chyra miał stłuczkę
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Andrzej Chyra jest jednym z popularniejszych polskich aktorów. Znamy go z takich produkcji jak najnowsza „Sortownia” oraz m.in. z „Katynia”, „Oficera”, „Wiedźmina” czy „Ostatniej rodziny”. W piątek 29 września artysta zaliczył stłuczkę na warszawskim Mokotowie. „Super Express” ustalił, że aktor był sprawcą.

Zobacz także:  Sophia Loren wydała oświadczenie po wypadku. W jakim jest stanie?

Andrzej Chyra sprawcą stłuczki w Warszawie

- Zdarzenie miało miejsce w okolicach godziny 9:00. Zderzyło się BMW z toyotą – przekazała „Super Expressowi” Gabriela Putyra z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Ulicą Sikorskiego jechał Andrzej Chyra – to on prowadził BMW. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która zajęła się pasażerką toyoty. Na szczęście jej zdrowiu nic nie zagrażało. Uczestnicy stłuczki byli trzeźwi.

- Nikt nie został ranny, uczestnicy zdarzenia byli badani na miejscu. Sprawcą zdarzenia okazał się kierujący BMW - dodała Gabriela Putyra dla „se.pl”.

Redakcja poleca

Andrzej Chyra był trzeźwy. Aktor w ostatniej rozmowie z Radiem ZET wyjaśnił, że nie sięga po alkohol już od kilku lat. Pomógł mu pobyt na odwyku, dzięki czemu organizm oczyścił się z toksyn. Andrzej Chyra uczestniczył też w terapii grupowej. Do porzucenia alkoholu zmotywował go m.in. kilkuletni syn. Aktor mówił, że nie wyobraża sobie, aby maluch miał przed oczami „wizerunek ojca z przykrym oddechem”.

- Szczęśliwie porzuciłem to już prawie cztery lata temu. Czuję się świetnie. Wykreśliłem ten temat z pamięci. Odciąłem te półki, na których stoją flaszki. Nie mam z tym problemu. Tak mi to jednak dopiekło w życiu. Udało mi się wyrwać z tego. To jest potwornie trudne. […] Alkohol czy jakiekolwiek uzależnienie odbiera nam wolę. Mózg jest tak opanowany przez tę używkę. Alkohol steruje naszym mózgiem i pozwala mu wymyślać takie fantastyczne wytłumaczenia, żeby jednak dalej to konsumować – mówił Chyra dla Radia ZET.

Nie przegap
10 polskich gwiazd które miały poważne problemy z prawem
10 Zobacz galerię
fot. Mateusz Jagielski/East News, VIPHOTO/East News, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News