Obserwuj w Google News

Andrea Bocelli stracił wzrok jako dziecko. Lekarze próbowali go leczyć pijawkami

2 min. czytania
22.09.2023 14:35
Zareaguj Reakcja

Andrea Bocelli nie urodził się ślepy, ale od urodzenia miał problemy ze wzrokiem. Przestał widzieć jako nastolatek. Lekarze robili co mogli, by Bocelli odzyskał stracony zmysł. Sięgali nawet po pijawki.

Andrea Bocelli stracił wzrok jako dziecko. Lekarze próbowali go leczyć pijawkami
fot. Piotr Zagiell/East News

Andrea Bocielli z wykształcenia jest prawnikiem, choć od najmłodszych lat jego największą pasją była muzyka. Adwokatem był zaledwie rok, bo gdy pojawiła się szansa na rozwinięcie kariery śpiewaka, zostawił wyuczony zawód bez chwili namysłu. Wszystko to za sprawą znanego włoskiego muzyka Zucherro, który po usłyszeniu tenoru Bocelliego postanowił pomóc mu rozwinąć skrzydła.

Zobacz też:  Zbigniew Wodecki chciał wydać ostatnią piosenkę. Nie zdążył jej zaśpiewać

Czy Andrea Bocelli nie widzi od urodzenia?

Andrea Bocelli urodził się ze wzrokiem, ale od najmłodszych lat miał z nim poważne problemy. Wszystko to za sprawą wrodzonej, postępującej jaskry. - Gdy miałem pięć lat, moja mama odkryła, że jedyną rzeczą, która przynosiła mi ukojenie, było puszczanie mi muzyki klasycznej z gramofonu - cytuje Bocellego telegraph.co.uk. To jednak nie wystarczyło.

Rodzice 6-letniego wówczas Andrei zdecydowali, że chłopca należy przygotować na najgorsze. Wysłali go więc do szkoły z internatem, w której pobierał lekcje nauki alfabetu Braille’a. Niestety ich przypuszczenia się potwierdziły, jednak młody Bocelii nie stracił wzroku w wyniku wrodzonej choroby. Co się stało?

Redakcja poleca

Andrea Bocelli ofiarą nieszczęśliwego wypadku. Lekarze rozłożyli ręce

Andrea Bocelli mimo problemów z jaskrą był żywiołowym dzieckiem. Szczególnie upodobał sobie piłkę nożną. Niestety podczas jednego z meczy został uderzony piłką w twarz, co doprowadziło do wylewu krwi do mózgu. 12-letni Bocelli stracił wzrok.

- Lekarze próbowali mnie leczyć różnymi operacjami. Użyli nawet pijawek, ale nic nie można już było zrobić – powiedział po latach śpiewak.

Nie przegap
Tak dziś wyglądają gwiazdy „13 posterunku”. Jak zmienili się aktorzy?
19 Zobacz galerię
fot. screen/YouTube/kolońska i szlugi - 13 Posterunek - Trupy w szafie