Obserwuj w Google News

Jurorka "The Voice Senior" wierzy w moc modlitwy. Miała doświadczyć aż trzech cudów

2 min. czytania
15.02.2023 16:43
Zareaguj Reakcja

Alicja Węgorzewska z "The Voice Senior" często prosi o wstawiennictwo Matki Bożej w różnych sprawach życiowych. Słynna śpiewaczka operowa miała wybłagać już wiele łask dla siebie i bliskich, m.in. modliła się za ciężko chorą mamę. Opatrzność miała wysłuchać jej próśb. 

Alicja Węgorzewska
fot. AGENCJA SE/East News

Alicja Węgorzewska to ceniona śpiewaczka operowa, mezzosopranistka, koncertująca na scenach całego świata. Obecnie widzowie TVP mogą ją podziwiać w jury programu "The Voice Senior", w którym ocenia występy uczestników razem z Marylą Rodowicz, Piotrem Cugowskim i Tomaszem Szczepanikiem.

55-letnia diwa udzieliła wywiadu magazynowi "Dobry Tydzień", łączącego plotki o życiu gwiazd z poradnictwem i religią. W rozmowie miała przyznać, że często ucieka się do modlitwy i wierzy w jej moc. Gwiazda szczególnie docenia Nowennę Pompejańską - ta miała już kilkukrotnie pomóc jej przebrnąć przez życiowe zakręty i wybłagać łaski u Maryi, m.in. dla chorej onkologicznie mamy. 

Redakcja poleca

Alicja Węgorzewska doświadczyła cudu dzięki modlitwie?

Alicja Węgorzewska miała zwierzyć się tygodnikowi ze swoim duchowych przeżyć w czasie "Wielkiego Kolędowania z Ostrej Bramy", które transmitowała w 2020 r. Telewizja Polska. Artykuł wspomina też o modlitwach śpiewaczki i jej wielkim pragnieniu zostania matką. Gdy jurorka "The Voice Senior" w końcu doczekała się córki, uznała to za prawdziwy cud. 

Napisałam dla niej kiedyś piosenkę, w której śpiewam, że przynieśli mi ją aniołowie. Codziennie dziękuję Bogu za to, że mogłam doznać uczucia bycia matką. To największy dar - cytuje Alicję Węgorzewską "Dobry Tydzień". 

Córka Alicji Węgorzewskiej, Amelia, przyszła na świat 15 sierpnia w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tę datę artystka wybrała także na chrzest dziecka. Ponadto w dniu najważniejszego święta maryjnego przyrzekła miłość i wierność swojemu ukochanemu Peterowi Whiskerdowi. 

Z "Dobrego Tygodnia" dowiadujemy się, że Alicja Węgorzewska trzy razy odmawiała Nowennę Pompejańską - trudną, trwającą 54 dni modlitwę różańcową do Matki Bożej, której przypisuje się wyjątkową skuteczność. W przeszłości z Nowenną Pompejańską wiązano kilka cudownych ozdrowień. W życiu Alicji Węgorzewskiej też wiele spraw miało potem obierać pomyślny bieg, m.in. udało się wyzdrowieć jej mamie, która chorowała na białaczkę szpikową. Po odmówionej Nowennie Pompejańskiej nowotwór miał "odejść w niebyt" i nie powrócić przez 10 kolejnych lat - czytamy w "Dobrym Tygodniu". 

Wsparcie Maryi pomogło Alicji Węgorzewskiej przebrnąć także przez kryzys w związku z Peterem Whiskerdem. Małżeństwo śpiewaczki ostatecznie rozpadło się po 20 latach. Diwa operowa trzymała tę informację w tajemnicy przez prawie pięć lat.