Obserwuj w Google News

Agustin Egurrola odsunięty od Eurowizji. Nie będzie już pracował z Blanką

2 min. czytania
27.04.2023 07:37

Agustin Egurrola nie przygotuje w tym roku choreografii na występ polskiego reprezentanta na Eurowizji. Wcześniej pracował zarówno z Rafałem Brzozowskim, jak i Krystianem Ochmanem. Czyżby TVP chciało wyciszyć plotki o jego powiązaniach z Blanką?

agustin-egurrola-odsunięty-od-eurowizji-nie-będzie-już-pracował-z-blanką
fot. Piotr Molecki/East News, Artur Zawadzki/East News

Agustin Egurrola niedawno naraził się na krytykę, gdy zasiadał w jury polskich preselekcji do Eurowizji organizowanych przez Telewizję Polską. Po tym jak TVP ogłosiło wygraną Blanki, pojawiły się zarzuty, jakoby jego obecność za stołem jurorskim była nie tylko nieuzasadniona, ale i świadcząca o niesprawiedliwości konkursu. Choreograf nie jest osobą bezpośrednio kojarzoną z Eurowizją i światem muzyki, a jego tancerze towarzyszyli Blance podczas występu na preselekcjach. Nic więc dziwnego, że część widzów wątpiło w bezstronność jego ocen. Wydaje się, że TVP przestraszyło się krytyki, bowiem tancerz nie pomoże reprezentantce Polski w przygotowaniu eurowizyjnego show.

Redakcja poleca

Eurowizja 2023. Augustin Egurrola stracił pracę. Wcześniej to on odpowiadał za występy

Po transferze z TVN do TVP Agustin Egurrola zaczął współpracować z reprezentantami Polski na Eurowizji. Choreograf miał wpływ na to, jak wyglądały występy Rafała Brzozowskiego i Krystiana Ochmana. Współpracował też z Blanką i miał tworzyć dla niej układy taneczne na liczne wydarzenia i koncerty. Nic więc dziwnego, że był on bezpośrednio kojarzony z wokalistką, co podsycało plotki o jej niesprawiedliwym zwycięstwie. Telewizja Polska najwyraźniej nie chciała mierzyć się z ciągłą krytyką fanów Eurowizji. Jak się okazuje, Agustin Egurrola został odsunięty od przygotowań eurowizyjnego show.

- Postanowiliśmy skontaktować się z Agustinem Egurrolą, by się dowiedzieć, czy będzie odpowiadał za choreografię do występu Blanki Stajkow na Eurowizji. Przypomnijmy, że wcześniej odpowiadał m.in. za ruch sceniczny podczas występów Rafała Brzozowskiego i Krystiana Ochmana na Eurowizji. Menedżerka tancerza, Magdalena Cichocka, ucięła wszelkie spekulacje. (…) Oświadczyła, że Egurrola nie jest w tym roku zaangażowany w prace nad eurowizyjnym show - czytamy na stronie Plejady.

Na razie nie wiadomo, kto wesprze Blankę w przygotowaniach do Eurowizji i stworzy choreografię jej występu. Portal podaje jednak, że piosenkarce podczas ostatnich wyjść na scenę towarzyszą znane w branży tancerki. Mowa tu między innymi o Mai Rolewskiej z grupy „Next” Tomasza Barańskiego i Paulinie Maciejewskiej. Myślicie, że ich obecność pomoże Blance zachwycić publiczność?

Oglądaj

Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest