Obserwuj w Google News

Agnieszka Krukówna zrywa z aktorstwem. Gwiazda filmu „Fuks” ujawniła powód

2 min. czytania
12.11.2023 07:00
Zareaguj Reakcja

Wszystko, dobre, kiedyś się kończy. Agnieszka Krukówna podjęła decyzję o zakończeniu kariery aktorskiej, w której realizowała się od roku 1983. Gwiazda zgromadziła na swoim koncie wiele cenionych ról. Współpracowała nawet ze Stevenem Spielbergiem.

Agnieszka Krukówna zrywa z aktorstwem. Gwiazda filmu „Fuks” ujawniła powód
fot. Agnieszka Sniezko/East News

Agnieszka Krukówna swoją przygodę z aktorstwem rozpoczęła jeszcze jako nastolatka. Jej debiutem była rola w filmie „Panny” reżyserii Wojciecha Sawy, gdzie wcieliła się w postać Iwonki. Niedługo później kariera Krukówny zaczęła nabierać tempa, a ona mogła rozwijać swój talent pod okiem najlepszych. Aktorka wystąpiła m.in. w „Korczaku” Andrzeja Wajdy, „Liście Schindlera” Stevena Spielberga czy „Szwadronie” Juliusza Machulskiego.

Redakcja poleca

„Fuks 2” już wkrótce w kinach. Agnieszka Krukówna nie dołączyła do obsady

W 1999 roku Krukówna została nagrodzona prestiżowym Orłem za rolę w filmie „Farba”. Rok później ponownie nominowano ją do nagrody dzięki komedii sensacyjnej „Fuks”, lecz nie udało jej się zdobyć statuetki. Mimo wielu sukcesów na polu zawodowym życie aktorki wcale nie była usłana różami. Gwiazda zmagała się zmagała się z depresją oraz uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, a oprócz tego ma za sobą nieudany związek małżeński.

- Nie potrafiłam cieszyć się tym, że jestem młodą kobietą, niezależną finansowo. Życie straciło dla mnie urok. Znalazłam się w pustce, którą zapragnęłam wypełnić czymkolwiek. I wtedy otarłam się o narkotyki – przyznała niegdyś na łamach „Vivy”.

12 stycznia 2024 roku w kinach pojawi się druga część kultowego „Fuksa”. Wirtualna Polska dowiedziała się jednak, że Agnieszka Krukówna, która w poprzedniej części wcielała się w rolę Soni, nie pojawi się w nowej produkcji. Dziennikarze skontaktowali się z aktorką, a ta przekazała im, że zdecydowała się zakończyć swoją przygodę z aktorstwem.

Nie ma i nigdy już nie będzie mnie w żadnej obsadzie” – przekazała 52-latka.

Redakcja poleca

Agnieszka Krukówna kończy z aktorstwem

Gwiazda nie chciała zdradzić, co spowodowało podjęcie tak radykalnej decyzji. Ujawniła jedynie, że planuje zająć się teraz innym biznesem, lecz wszelkie szczegóły zachowała dla siebie. Plejada sugeruje jednak, że rezygnacja Krukówny może być spowodowana przez zbytnią wrażliwość aktorki. Redaktorzy dokopali się do starego wywiadu dla magazynu „Styl”, w którym osoba z bliskiego otoczenia gwiazdy przyznała, że Agnieszka zbyt mocno angażuje się w role, co źle odbija się na jej samopoczuciu.

„Aga za bardzo wchodzi w rolę. […] Jest strasznie wrażliwa, a niczym nie chroni własnych emocji. Tak było zawsze, ale rola w »Bożej podszewce« przebrała miarę. Pracując nad nią, przebywała z pacjentami zakładu dla psychicznie chorych. Potem w domu długo nie mogła zasnąć” – czytamy.

Nie przegap
Świat według Kiepskich - Andrzej Grabowski, Ryszard Kotys, Dariusz Gantowski - kadr z serialu Polsatu
10 Zobacz galerię
fot. Polsat/materiały prasowe

Źródła: Radio ZET/plejada.pl/wp.pl