Afera z honorariami: Steczkowska tłumaczy, dlaczego wzięła pieniądze od TVP

31.01.2023 14:54

Artyści wzięli honoraria za udział w koncercie TVP "Solidarni z Ukrainą" - wyjaśniła oficjalnie Telewizja Polska. Edyta Górniak i Maryla Rodowicz nie mają już nic na swoje usprawiedliwienie. Justyna Steczkowska, która jako jedna z niewielu zachowała twarz po całym zamieszaniu, skomentowała wynik głośnej afery. 

Justyna Steczkowska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Koncert TVP "Solidarni z Ukrainą" zakończył się skandalem i wielką kłótnią diw, które zaczęły skakać sobie do oczu. Justyna Steczkowska wyznała publicznie, że przekazała swoje honorarium na cel charytatywny, z kolei Edyta Górniak utrzymywała, że ona i inni artyści żadnego honorarium nie pobrali. Ze sprawy dość pokrętnie tłumaczyła się Maryla Rodowicz. Piosenkarka stwierdziła, że nic nie o wynagrodzeniu, które miało trafić na jej konto. W wyniku konfliktu Gówniak zagroziła Steczkowskiej podjęciem kroków prawnych.

Wyjaśnień od TVP domagała się Sieć Obywatelska Watchdog Polska. Sąd nałożył na Telewizję Polską obowiązek wydania oświadczenia w sprawie honorariów za koncert "Solidarni z Ukrainą". Publiczny nadawca potwierdził opłacenie gwiazd charytatywnej imprezy. 

Szanowni Państwo, w odpowiedzi na wniosek o udzielenie informacji publicznej informuję, iż artyści wykonawcy, którzy wystąpili podczas koncertu "Solidarni z Ukrainą", który odbył się 27 lutego 2022 r., otrzymali wynagrodzenie - przekazała Telewizja Polska.

Justyna Steczkowska o honorariach za koncert dla Ukrainy

Jurorka "The Voice of Poland" wyjaśniła, że otrzymała honorarium za występ, lecz z racji charakteru koncertu było ono połowiczne. 

Powiedzieli, że nie są w stanie zapłacić pełnych stawek, ale jest to koncert pomimo wszystko o charakterze charytatywnym i czy zgodzę się w nim wystąpić. Powiedziałam oczywiście, że tak – powiedziała Plejadzie Justyna Steczkowska.

Piosenkarka przeznaczyła swoją wypłatę na pomoc Ukrainie. Wie jednak, że w branży często dochodzi na tym polu do nieporozumień. 

Z koncertami charytatywnymi bywa bardzo różnie. Na przełomie 30 lat mojej pracy zdarzało się, że grałam koncert za darmo, a inni żądali honorarium, pomimo że był to koncert pod hasłem "charytatywność". Innym razem z kolei grałam koncert charytatywny, ale niefrasobliwość organizatora spowodowała, że koszty imprezy przerosły jej zarobek. Na samym końcu to mijało się z celem - skomentowała gwiazda. 

loader