Obserwuj w Google News

Polski raper skazany za posiadanie MDMA. Adi Nowak skomentował wyrok. "Sprzed krat"

2 min. czytania
16.02.2023 18:07
Zareaguj Reakcja

Adi Nowak został skazany za posiadanie substancji psychotropowej MDMA. W mediach społecznościowych polski raper, który na sali sądowej miał mówić wierszem, pochwalił się wyrokiem sądu. Jaką karę mu wymierzono?

Adi Nowak
fot. Jacek Piski/REPORTER / EAST NEWS

Adi Nowak to popularny polski raper, którego single "Placebo" oraz "Songi i fotki" osiągnęły status platynowej płyty. Artysta w swoich utworach wielokrotnie nawiązywał do tematu narkotyków, otwarcie wspierał także legalizację w naszym kraju marihuany. 28-latek na początku 2022 roku został zatrzymany przez policję, znaleziono przy nim ponad gram psychoaktywnej substancji MDMA o działaniu psychodelicznym, euforycznym i empatogennym. Adi miał niezbyt przejąć się zatrzymaniem i podczas składania zeznań przed sądem mówić wierszem. 14 lutego 2023 został skazany za posiadanie niedozwolonej substancji. Czy nadal jest mu do śmiechu?

Adi Nowak skazany za posiadanie MDMA. Zapadł wyrok w sprawie znanego rapera

Na profilu Adiego Nowaka na Instagramie pojawiło się zdjęcie wyroku, który zapadł w jego sprawie. Raper został uznany za winnego posiadania niedozwolonej substancji i skazany na karę grzywnę w wysokości 1200 złotych. Musi także zapłacić 120 i 536 złotych kosztów postępowania.

- Oskarżonego Adriana Piotra Nowaka uznaje za winnego dokonania zarzucanego mu czynu (...) W dniu 1 stycznia 2022 roku w Warszawie (...) posiadał wbrew obowiązującej ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii (...) substancje psychotropowe grupy I-P w postaci 3,4 metylenodioksymetamfetaminy (MDMA) w postaci skrystalizowanej substancji koloru białego o wadze 1,36 grama netto, to jest czyn z art. 62 ust. 1 z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 29 lipca 2005 roku - czytamy w dokumencie.

Redakcja poleca

Adi Nowak usłyszał wyrok. Raper zareagował na decyzję sądu

Grzywna nie załamała rapera, który najwyraźniej postanowił wykorzystać medialny rozgłos do promocji swojej twórczości. Nowak zapowiedział nowy utwór, który opublikuje "sprzed krat".

- W teorii jest wolność, więc w przyszłym tygodniu singiel sprzed krat - napisał pod swoim uśmiechniętym zdjęciem.

- To, co zapadnie mi w pamięć (myślę, że na całe życie) to sposób składania zeznań przez Adiego. Przygotował on wiersz opisujący dzień zatrzymania oraz tłumaczenie, dlaczego MDMA posiadał. Sędzia bardzo pozytywnie zapatrywała się na taki sposób składania zeznań, a protokolantka nie potrafiła ukryć pozytywnych emocji. Adi - szacunek, prawdziwy artysta! - czytamy na profilu Otwieram oczy na Instagramie.

Post Adiego Nowaka
fot. screen: Instagram @adi_nowak