Obserwuj w Google News

Abby Choi zamordowana. Zwyrodnialec ugotował ciało 28-letniej modelki

2 min. czytania
25.02.2023 15:30
Zareaguj Reakcja

Policja znalazła ciało Abby Choi - modelki z Hongkongu. Kobieta została zamordowana, a jej zwłoki poćwiartowano i ugotowano. Śledczy szukają sprawcy.

Abby Choi
fot. Abby Choi/Instagram

Niepokojące wieści z Hongkongu. 24 lutego 2023 roku znaleziono rozczłonkowane i ugotowane ciało 28-letniej modelki Abby Choi. Makabryczne morderstwo popełniono prawdopodobnie na tle finansowym. 

Abby Choi: 28-letnia modelka została zamordowana

Jak podaje SkyNews, policjanci od kilku dni poszukiwali zaginionej Abby Choi. Funkcjonariusze aresztowali byłych teściowych i szwagra kobiety, po tym, kiedy znaleźli w mieszkaniu na wynajem należącego do mężczyzny, zwłoki modelki. W lodówce znajdowały się nogi ofiary. Ludzkie tkanki były obecne również w garnkach z zupą. Całe mieszkanie zostało przygotowane do popełnienia makabrycznego morderstwa.

Alan Chung z policji z Hongkongu skomentował sprawę.

W mieszkaniu znaleziono narzędzia używane do rozczłonkowywania ludzkich ciał, w tym maszynki do mięsa, piły łańcuchowe, długie płaszcze przeciwdeszczowe, rękawiczki i maski.

Funkcjonariusze nadal nie znaleźli głowy, torsu i rąk Choi. Oprócz zwłok w mieszkaniu znaleziono dokumenty i karty kredytowe ofiary. Prawdopodobnym motywem była chęć wzbogacenia się na kwotę ponad 100 milionów dolarów Hongkongu (około 12 milionów dolarów). Policja wciąż szuka byłego męża kobiety.

Choi była widziana po raz ostatni 21 lutego. Jej były szwagier odebrał ją z domu i razem mieli odebrać jej córkę od byłego męża. Jednak ostatecznie kobieta nie odebrała dziecka i wkrótce zgłoszono jego zaginięcie.

Abby Choi: kim była brutalnie zamordowana kobieta?

28-letnia Abby Choi, zaczynała obiecującą karierę w modelingu. Ostatnio pojawiła się na okładce najnowszego wydania magazynu "L'Officiel Monaco". Była obecna na zdjęciach okładkowych innych popularnych magazynów takich jak "Vogue" czy "Harper's Bazaar". Brała też udział w pokazach mody na całym świecie, w tym również w Paryżu.

Miała ponad 80 tysięcy obserwujących na Instagramie i regularnie widywano ją w towarzystwie celebrytów. Choi doczekała się dwójki dzieci - syna i córki. W 2016 roku wyszła za mąż za swojego drugiego męża, syna założyciela Tam Jai International — sieci restauracji z lokalami w całej Azji.

RadioZET.pl/SkyNews