Zamknij

Zofia Zborowska nie zaszczepi się przeciw COVID. Ujawniła, dlaczego

07.07.2021 07:58

Zofia Zborowska do tej pory nie zaszczepiła się na COVID, wyjaśniając, że nie chce robić tego w ciąży. Teraz ujawniła, że nie zrobi tego nawet po porodzie. Jakie są tego powody?

Zofia Zborowska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Zofia Zborowska już wkrótce urodzi córeczkę, której razem z mężem Andrzejem Wroną dadzą oryginalne imię: Nadzieja. Aktorka przez cały czas jest bardzo aktywna w social mediach, gdzie bardzo chętnie odpowiada na pytania fanów. Już wcześniej "żona Wronka" została spytana o to, czy zaszczepi się przeciw COVID. Odpowiedziała wtedy, że nie zamierza na pewno robić tego w ciąży. "Nie, boję się. Jak dla mnie za mało badań na ciężarnych, żeby się zaszczepić" - powiedziała, choć zgodnie z rekomendacjami WHO oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, kobiety ciężarne powinny się poddać szczepieniu.

Teraz jednak, przy okazji zbliżającego się wielkimi krokami porodu, temat szczepienia znów się pojawił.

Zobacz także: Popek trafił do szpitala. Konieczna była pilna interwencja

Zofia Zborowska nie zaszczepi się przeciw COVID

W niedawnej serii pytań i odpowiedzi internautka spytała Zborowską, czy ta zaszczepi się kiedy już urodzi dziecko. Aktorka przyznała, że nie, choć nie wyklucza, że kiedyś się zaszczepi. Będzie to jednak krok poprzedzony dyskusjami z lekarzami. Powodem tej decyzji jest choroba aktorki, która powoduje zakrzepicę i stanowi dla aktorki potencjalne ryzyko.

"Mam chorobę, która powoduje zakrzepicę, a covid powoduje zakrzepy w płucach. Strasznie się tego boję. Covid przeszłam w październiku 2020 roku. Jeśli zdecyduje się na szczepienie to tylko po wielu konsultacjach z różnymi lekarzami, którzy dadzą mi dużą gwarancję, że mi nic potem nie będzie" - wyjaśniła Zborowska.

Zborowska
fot.
loader