Obserwuj w Google News

Złe wieści o królowej Elżbiecie. Mówi się, że jej abdykacja jest coraz bliżej

2 min. czytania
05.07.2022 13:58
Zareaguj Reakcja

Królowa Elżbieta od jakiegoś czasu ma kłopoty ze zdrowiem. Niedawno podczas czterodniowych obchodów Platynowego jubileuszu pojawiła się tylko na jednym wydarzeniu. Zagraniczne media donoszą, że Elżbieta miała ostatnio wezwać do siebie  księcia Karola i Williama po to, aby ustalić przejmowanie przez nich kolejnych obowiązków.

Elżbieta II
fot. Instagram.com/ The Royal Family

Królowa Elżbieta ma już 96 lat i nie jest tajemnicą, że w ostatnim czasie podupadła na zdrowiu. Elżbieta II odwoływała formalne spotkania, natomiast podczas Platynowego Jubileuszu pojawiła się jedynie tylko na jednym wydarzeniu. Królowa w podbramkowych sytuacjach mogła liczyć na innych członków rodziny królewskiej, m.in. jej syna - Książę Karol, który zastępował mamę.Teraz portal New Idea donosi, że Elżbieta miała wezwać do zamku w Windsorze księcia Karola oraz Williama, aby powoli przekazywać im obowiązki, które do tej pory wciąż jeszcze pełni.Portal sugeruje, że abdykacja Elżbiety jest coraz bliżej.

Zobacz też:  Wielkie święto królowej Elżbiety II. Jest blisko historycznego rekordu

 Złe wieści o królowej Elżbiecie. Mówi się, że jej abdykacja jest coraz bliżej

"Królowa zdołała spędzić publicznie zaledwie 30 minut podczas swojego jubileuszu. Niestety problemy z poruszaniem się, z którymi zmaga się od pewnego czasu, dają się we znaki. Oczywistym jest zatem, że nie jest w stanie dłużej wypełniać swoich obowiązków tak jak należy. Jeśli jubileusz sprawiał wrażenie, jakby był wielkim pożegnaniem tej niesamowitej kobiety, to dlatego, że w głębi serca czuła, że właśnie tak jest. Ustępuje miejsca dla swojego syna i wnuka, nawet jeśli jeszcze nie formalnie" - podkreśla informator portalu New Idea. 

Niedawno wydany został coroczny raport monarchii. Według "Sunday Telegraph" obowiązki królowej zostały bardzo mocno okrojone. Jak się okazuje, to pierwszy raz od 10 lat, gdy wprowadzone zostały zmiany w zapisie dotyczącym pracy królowej Elżbiety II. Być może rzeczywiście nastał już czas, aby Elżbieta II przekazała swoje obowiązki.

gwiazdy które działają charytatywnie
10 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS