Obserwuj w Google News

Zaskakujące sceny w „Wiadomościach”. Nagle do studia „wjechał” czołg [WIDEO]

2 min. czytania
24.06.2022 15:06
Zareaguj Reakcja

Oglądając ostatnie wydanie „Wiadomości”, widzowie mogli poczuć się zaskoczeni i zdezorientowani. Wszystko przez to, że do studia „wjechał” czołg. Podczas wypowiedzi Edyty Lewandowskiej można było poczuć się jak w kinie.

Wiadomości TVP
fot. screen wiadomosci.tvp.pl wyd. z dn. 23.06.2022

Nie od dziś „Wiadomości” zaskakują swoich widzów. Jakiś czas temu w TVP postawiono na wprowadzanie innowacji technologicznych, które mają przyciągnąć uwagę oraz urozmaicić sposób przekazywania informacji. Tak było chociażby w przypadku pojawienia się helikoptera. Tym razem postawiono na czołg z haubicą.

Zobacz także:  Ile zarabia Danuta Holecka? Ujawniono zarobki gwiazdy "Wiadomości" TVP. "Liczne premie i dodatki"

Czołg w studiu „Wiadomości”

23 czerwca do studia „Wiadomości” „wjechał” czołg. Stało się to podczas wypowiedzi prowadzącej, Edyty Lewandowskiej, która opowiadała o nowych zakupach polskiej armii. Mają wzmocnić obronność naszego kraju.

- Polska konsekwentnie wzmacnia bezpieczeństwo i kupuje nowoczesny sprzęt od najlepszych zagranicznych dostawców. Ale to, co może, pozyskuje też w polskich zakładach zbrojeniowych. Takim przykładem jest samobieżna haubica „Krab”. Konstrukcja wyposażona jest w działo o kalibrze155 mm, dodatkowo uzbrojona w karabin maszynowy i wyrzutnię granatów dymnych. Może oddać do sześciu strzałów na minutę i uderzać w przeciwnika oddalonego o 40 km. Moc silnika zapewnia dużą manewrowość i prędkość poruszania do 60 km/h. Załogę stanowi pięciu żołnierzy – poinformowała Edyta Lewandowska, skupiając się na istotnych szczegółach.

Nie brakło też komentarza dotyczącego „Piorunów” – zestawów przeciwrakietowych, które prowadząca określiła jako jedne z najlepszych konstrukcji tego typu na świecie. W materiale kilka słów powiedział też Mariusz Błaszczak.

Redakcja poleca

- Polskie władze wyciągają wnioski z wojny, jaka toczy się za naszą wschodnią granicą – mówił szef MON. Czy w związku z tym oraz z kolejnymi zakupami dla polskiej armii czekają nas kolejne doświadczenia z rozszerzoną rzeczywistością? Czas pokaże.

Pasek TVP
10 Zobacz galerię
fot. TVP/Wiadomości/screen