Obserwuj w Google News

"You Can Dance - nowa generacja": TVP szykuje nowy program dla dzieci. Ruszają castingi

2 min. czytania
18.05.2021 15:09
Zareaguj Reakcja

"You Can Dance - nowa generacja" to nowy program TVP. Taneczny talent show skierowany jest do dzieci w wieku 8-13 lat. Castingi do "You Can Dance - nowa generacja" mają rozpocząć się w czerwcu. Kto zasiądzie w jury? 

Ida Nowakowska i Agustin Egurrola w You Can Dance
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER/EAST NEWS

Program "You Can Dance" miała reaktywować Telewizja Polska. Pomysł Jacka Kurskiego, który niedawno pozyskał do współpracy Agustina Egurrolę, wywołał sprzeciw części środowiska tanecznego. W sieci wystosowano petycję do producenta show, w której żądano przeniesienia programu do stacji niezwiązanej z TVP, szanującej prawa mniejszości seksualnych i zdolnej zapewnić należyty klimat dla uprawiania tak elitarnej dziedziny sztuki, jaką jest taniec. Schlebiająca niskim gustom telewizja publiczna miała być według artystów nieodpowiednim miejscem. 

Serwis Wirtualnemedia.pl informował niedawno, że nowy "You Can Dance" miał znaleźć się w jesiennej ramówce TVP, a na stronie producenta ogłoszono nabór kandydatów. Skład jury wskrzeszonego formatu pozostawał tajemnicą, choć po szumnym transferze Egurroli do "Dance Dance Dance" i przy obecnej w stacji Idzie Nowakowskiej wybór wydawał się raczej jasny. Tymczasem z sieci dowiadujemy się, że TVP pracuje nad innym projektem - programem zatytułowanym "You Can Dance - nowa generacja". Talent show ma być skierowany do dzieci w wieku 8-13 lat pragnących zaprezentować swoje umiejętności przed profesjonalnym jury.

"Jeden z dziesięciu" znika z anteny? Oświadczenie TVP: "Oczekiwania wykraczają poza standardy"

"You Can Dance - nowa generacja": TVP szykuje talent show dla dzieci 

W zapowiedzi przekazano, że w czerwcu ruszają castingi do "You Can Dance - nowa generacja". W Szczecinie, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Lublinie i Warszawie zostaną przeprowadzone dwudniowe przeglądy, które wyłonią uczestników. Na zwycięzcę pierwszej edycji czeka nagroda główna w wysokości 100 tys. złotych. 

Nagrania programu "You Can Dance - nowa generacja" będą realizowane od końca września do listopada 2021 roku. Na razie nie wiadomo, kto zasiądzie w jury tanecznego show. 

Szczegółowe informacje o precastingach do "You Can Dance - nowa generacja" i wymaganiach wobec kandydatów można znaleźć na stronie TVP.pl. 

Pudelek: Brat Małgorzaty Rozenek będzie jurorem w "You Can Dance"