Obserwuj w Google News

You Can Dance: kto w jury a kto poprowadzi program? Padają pierwsze nazwiska

2 min. czytania
13.04.2021 18:24
Zareaguj Reakcja

"You Can Dance" zostanie reaktywowane - tak wynika z doniesień, które pojawiły się w mediach. W związku z pogłoskami o powrocie znanego talentshow już ruszyła giełda nazwisk zarówno potencjalnych jurorów, jak i prowadzących. Już teraz mówi się, że na jurorski fotel szanse ma Ida Nowakowska i Agustoion Egurrola. Pojawiają się również sugestie o możliwym kolejnym "transferze" z TVN. O kim mowa?

Agustin Egurrola
fot. Piotr Molecki/East News

"You Can Dance. Po prostu tańcz" to taneczne talent show, które w latach 2007-2012, a następnie 2015-2016 emitowane było w telewizji TVN. Przez wszystkie sezony cieszyło się olbrzymią popularnością i wylansowało wiele nowych twarzy. Teraz pojawiły się doniesienia, że TVP rozważa reaktywację formatu i program, choć pod nieco inną nazwą, mógłby zagościć już w jesiennej ramówce. Już teraz na stronie producenta uzdolnieni tancerze mogą zgłaszać swój udział w castingu.

Redakcja poleca

"So You Think You Can Dance to program, w którym szukamy talentów i rozwijamy potencjał każdego tancerza. Jeśli chcesz wziąć udział w tej tanecznej przygodzie, czekamy na Twoje zgłoszenie!" - głosi informacja. W programie udział mogą wziąć osoby w wieku 16-30 lat

Zobacz także: M jak miłość: Sanepid na planie serialu. Małgorzata Lewińska zdradziła szczegóły

So You Think You Can Dance: kto w jury, kto prowadzącym?

Nie wiadomo, jak wygląda zainteresowanie castingiem, ale jest pewne, że realizacja nie przebiega bez przeszkód. Środowisko tancerzy zareagowało na ten pomysł sceptycznie i stworzyło petycję, w której bojkotuje program. W liście otwartym do producenta Endemol Shine liczna grupa tancerzy sprzeciwiła się planowanej emisji "You Can Dance" na antenie TVP. Autorzy petycji zarzucają telewizji publicznej m.in. jawną dyskryminację mniejszości seksualnych i uzależnienie od władzy politycznej.

Mimo trudności, "giełda nazwisk" ruszyła. Jako pierwsza padły nazwiska Agustina Egurroli i Idy Nowakowskiej, którzy występują w roli prowadzących w innym tanecznym show TVP "Dance Dance Dance". Jak dowiedział się magazyn "Party", jako prowadząca typowana jest Katarzyna Cichopek. Co ciekawe, obok niej pojawia się nawet nazwisko jej męża - Marcina Hakiela. On, a także Anna Mucha, podobno brani są pod uwagę, choć nie zapadły jeszcze żadne decyzje. Najciekawsze jest jednak to, iż wśród potencjalnych gwiazd reaktywowanego "You Can Dance" występuje nazwisko Izabeli Janachowskiej, związanej od lat z telewizją TVN. Czyżby zapowiadał się kolejny transfer? Dowiemy się niebawem.

RadioZET.pl/AS