Zamknij

Wybory w USA: Kanye West zagłosował na siebie. "Pierwszy raz głosuję na kogoś, komu naprawdę ufam"

04.11.2020 14:44

W Stanach Zjednoczonych trwa właśnie zliczanie głosów amerykańskich obywateli w wyborach prezydenckich. Raper Kanye West zdradził na Twitterze, że po raz pierwszy wziął udział w głosowaniu i oddał głos... na siebie.

Kanye West
fot. JEAN-BAPTISTE LACROIX/AFP/East News

Wybory prezydenckie w USA odbyły się 3 listopada. Wciąż trwa liczenie głosów - szanse dwóch najważniejszych kandydatów: Donalda Trumpa i Joe Bidena są bardzo wyrównane. Wielu amerykańskich celebrytów, aktorów i artystów w ostatnich dniach zachęcało w mediach społecznościowych, aby pójść do głosowania. Swój apel wystosował także raper Kanye West.

Mąż Kim Kardashian ma 43 lata, jednak otwarcie przyznał, że nigdy wcześniej nie brał udziału w głosowaniu. Raper dopiero w tym roku wybrał kandydata, na którego mógłby zagłosować. Okazuje się, że jest to... on sam. Na Twitterze udostępnił nagranie, na którym pokazał swoją kartę do głosowania. Krzyżyk postawił przy swoim nazwisku.

Zobacz także: Monika Miller ostro o słowach Idy Nowakowskiej. Poszło o aborcję i LGBT. "Beka z osób chorych"

Kanye West pokazał swoją kartę do głosowania. Oddał głos na siebie

Kanye West zrelacjonował swoje głosowanie na Twitterze. Jego wpis zaskoczył i rozbawił internautów.

- Bóg jest taki dobry. Dziś po raz pierwszy w życiu głosuję na prezydenta Stanów Zjednoczonych i to na kogoś, komu naprawdę ufam… na siebie - napisał na Twitterze artysta.

- To pierwsze głosowanie w moim życiu. Módlmy się za każdego przywódcę na świecie - dodał w kolejnym wpisie.

Niektórzy internauci bardzo krytycznie zareagowali na głosowanie rapera. W komentarzach zarzucają mu, że powinien być bardziej poważny i zagłosować na jednego z dwóch głównych kandydatów. Kim Kardashian również oddała swój głos w wyborach prezydenckich - nie zdradziła jednak, przy czyim nazwisku postawiła krzyżyk.