Zamknij

Wpadka dziennikarki BBC tuż po śmierci królowej Elżbiety II. Musiała przepraszać

09.09.2022 11:39

Dziennikarka BBC tuż po śmierci królowej Elżbiety II zaliczyła wpadkę, która może ją sporo kosztować. Złamała ustalenia „London Bridge” i wywołała niemałe zamieszanie, szczególnie na Twitterze. 8 września tuż po godzinie 15:00 poinformowała o zgonie monarchini. Musiała przeprosić, jednak internauci już wcześniej podejrzewali, że królowa mogła umrzeć, a czekano jedynie na odpowiedni moment ogłoszenia tej przykrej wiadomości.

Yalda Hakim królowa Elżbieta II
fot. screen Instagram yaldahakim, i-Images / Polaris/East News

Dziennikarka BBC, Yalda Hakim, pospieszyła się z ogłoszeniem śmierci królowej Elżbiety II czy powieliła niepotwierdzone jeszcze wtedy informacje? Na jej Twitterze pojawił się wpis o treści: „PILNE: Królowa Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat, ogłosił Pałac Buckingham”.

Zobacz także: Niespodziewane zjawisko nad Pałacem Buckingham tuż przed ogłoszeniem śmierci królowej

Dziennikarka BBC już wcześniej wiedziała o śmierci królowej Elżbiety II?

Wpis dziennikarki zdążył zostać udostępniony, a także zescreenowany i powielany przez internautów. Yalda Hakim szybko go skasowała, jednak jak wiemy, w internecie nic nie ginie.

- Napisałam na Twitterze, że było ogłoszenie w sprawie śmierci Królowej. To nie była prawda - nie było ogłoszenia, dlatego skasowałam wpis. Przepraszam sprostowała Yalda Hakim godzinę po opublikowaniu informacji o śmierci.

Taka wpadka tylko podsyciła doniesienia, że królowa Elżbieta II zmarła jeszcze przed godziną 15:00. Premier Liz Truss przekazała tę informację podwładnym o 17:30 czasu polskiego, a ok. 19:30 naszego czasu media ogłosiły śmierć monarchini. Wiele osób uważało, że dziennikarze BBC robią tylko dobrą minę do złej gry.

Wszystko przez to, że prezenterzy w studiu już wczesnym popołudniem pokazywali się w czarnych garniturach i ciemnych krawatach. Zgodnie z wewnętrznymi ustaleniami taki ubiór mieli przywdziać dopiero w dzień śmierci królowej, a internauci szybko połączyli ze sobą kropki.

Królowa Elżbieta II
13 Zobacz galerię
fot. Instagram/@royalfamily/screen