Zamknij

Wojna w Ukrainie: Anja Rubik pojechała do Lwowa. Zdradziła, jak wygląda miasto [FOTO]

Sylwia Wamej
22.03.2022 10:00

Anja Rubik jest kolejną publiczną osobą, która postanowiła zaangażować się w pomoc poszkodowanej przez wojnę Ukrainie. Modelka pojechała do Lwowa. W rozmowie z "The Wall Street Journal" opowiedziała, jak wygląda tam życie.

Anja Rubik
fot. Instagram.com/ Anja Rubik

Anja Rubik postanowiła wesprzeć mieszkańców Ukrainy, którzy od ponad trzech tygodni mierzą się z agresją Putina. Polska top modelka prosto z tygodnia mody w Paryżu udała się do Lwowa, gdzie przekazała prywatne darowizny dla potrzebujących. W rozmowie z "The Wall Street Journal" modelka opowiedziała o tym, jak wygląda życie we Lwowie. Rubik najpierw przebywała dwa dni z partnerem na granicy. Później zdecydowali, że udadzą się do Lwowa. 

"Nigdy nie byłam w takiej sytuacji: całe miasto przygotowuje się i czeka na najazd. Ale jednocześnie działa normalnie. Szkoły są zamykane, uniwersytety są zamykane, centra sztuki są zamykane, ale sklepy, restauracje i kawiarnie są otwarte. Więc masz miasto, które żyje normalnie, ale co kilka godzin masz syreny i musisz ukryć się w piwnicy" - mówiła w rozmowie z "The Wall Street Journal" polska modelka.

Zobacz też: Anja Rubik ze szczurami na głowie. Tak pozowała dla "Vogue" [FOTO]

Wojna w Ukrainie: Anja Rubik pojechała do Lwowa. Zdradziła, jak wygląda miasto

Anja zdradziła, że dźwięk syren rozlega się o każdej porze.

"Czekasz, aż zabrzmią syreny. Dzieje się tak w ciągu dnia, dzieje się to w nocy, więc śpisz w ubraniu. A potem wyją syreny i wszyscy zaczynają wychodzić na ulice. Nagle ulice wypełniają się biegającymi i bawiącymi się dziećmi - ludźmi w pośpiechu, ludźmi w restauracjach" - wyznała modelka. Początkowo sama Anja była mocno zestresowana dźwiękiem syren. Potem już się do nich przyzwyczaiła.

ZOBACZ TAKŻE: Wojna na żywo - najnowsze informacje

"Kiedy po raz pierwszy zabrzmiały syreny, było to dość stresujące. Trzeciego lub czwartego dnia prawie się do tego przyzwyczajasz" - powiedziała Rubik.

Osoby publiczne pomagają mieszkańcom Ukrainy na różne sposoby. Jedni jadą na granicę osobiście, zawożąc najpotrzebniejsze rzeczy, inni wpłacają pieniądze. Sporo gwiazd, takich jak m.in. Zygmunt Chajzer, Joanna Jabłczyńska czy Ten Typ Mes oferują uchodźcom dach nad głową.

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official
loader