Obserwuj w Google News

Wojciech Mann bardzo krytycznie o festiwalu w Opolu: "Przykład chamstwa TVP"

2 min. czytania
21.06.2022 14:10
Zareaguj Reakcja

59. Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu dobiegł końca. Mnóstwo emocji wzbudziło głosowanie na "Przeboje 70-lecia". Publiczność wybrała m.in. najważniejszy program rozrywkowy wszech czasów. Wygrała "Szansa na sukces", jednak organizatorzy nie wymienili dwóch najważniejszych nazwisk związanych z programem: Elżbiety Skrętkowskiej oraz Wojciecha Manna. Dziennikarz w rozmowie z Plejadą nie szczędził gorzkich słów w kierunku organizatorów festiwalu w Opolu.

Wojciech Mann
fot. Marek Lasyk/ Reporter/ East News

Zakończył się 59. Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. W czasie koncertu jubileuszowego "Tych lat nie odda nikt - 70 lat Telewizji", podczas którego wspomniane zostały osoby i formaty Telewizji Polskiej, które zbudowały renomę stacji, wymieniony został program "Szansa na sukces". Choć teraz prowadzi go Marek Sierocki, wcześniej przez lata gospodarzem show był Wojciech Mann. Z kolei pomysłodawczynią programu jest Elżbieta Skrętkowska.

Oba te nazwiska zostały pominięte przez organizatorów festiwalu w Opolu przy mówieniu o "Szansie na sukces". Przypomnijmy, że Wojciech Mann prowadził program przez 19 lat. Dziennikarz pożegnał się z formatem w 2012 roku. Mann dość krytycznie wypowiadał się w mediach na temat partii rządzącej oraz jej wpływów na Telewizję Publiczną.

Zobacz też:  Opole 2022: znamy uczestników Debiutów i Premier. Kto wystąpi na festiwalu?

Wojciech Mann bardzo krytycznie o festiwalu w Opolu: "Przykład niezobowiązującego chamstwa"

Mimo wszystko internauci i fani "Szansy na sukces" byli oburzeni tym, że organizatorzy w żaden sposób nie odnieśli się do wspomnianych nazwisk Skrętkowskiej i Manna. Na Twitterze można zobaczyć sporo krytycznych wpisów internautów.

Tymczasem serwis Plejada skontaktował się z Wojciechem Mannem, który skomentował zaistniałą sytuację w Opolu.

"Przede wszystkim z uwagi na panią Elżbietę Skrętkowską chciałbym bardzo otwarcie i jasno powiedzieć, że jest to kolejny i zupełnie mnie niezaskakujący przykład chamstwa  Telewizji Polskiej. Takim krokiem telewizja znów niszczy sobie opinię. Nawet za komuny takiego chamstwa nie było" - powiedział Mann Plejadzie.

Takie zachowanie w ogóle jednak nie dziwi Wojciecha Manna.

"To, co w tej chwili robią ci, którzy dorwali się do władzy, to schlebianie najniższym gustom, obniżanie, gdzie się da, i wycinanie tych, którzy są za trudni, bo mają ambicje zrobić coś lepiej" - powiedział były gospodarz "Szansy na sukces".

Galeria
9 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS