Zamknij

Wiśniewski wystąpi o obniżenie alimentów? Utrzymuje z Polą aż dziesiątkę dzieci

06.10.2022 15:41

Michał Wiśniewski poinformował niedawno, że po raz szósty zostanie ojcem. Jego piąta żona jest w drugiej ciąży z muzykiem. Czy w takim wypadku Michał postanowi ograniczyć środki na wychowanie starszych dzieci?

Wiśniewski
fot. Wojciech Strozyk/East News

Michał Wiśniewski pozostaje w szczęśliwym związku małżeńskim z Polą, która jest przy nadziei. Niebawem na świecie pojawi się drugie dziecko pary, jednak zarówno Michał, jak i Pola, mają też pociechy z poprzednich związków. W sumie będą wychowywać razem aż dziesiątkę dzieci! Media swego czasu donosiły o problemach finansowych Wiśniewskiego. Czy jego starsze pociechy powinny się obawiać, że ich ojciec postanowi zmniejszyć alimenty przeznaczane na ich utrzymanie?

Prawnik gwiazd potwierdza, że Michał Wiśniewski może zmniejszyć alimenty

Michał Wiśniewski w przeszłości miał problemy z wywiązywaniem się z jego ojcowskich obowiązków, o czym informowała Mandaryna.

- Alimenty to była ciężka sprawa. (...) Miałam z tym duże problemy, bo jak mój mąż wykazywał jakąkolwiek dobrą wolę i przesyłał 200 zł, to nie mogłam za bardzo nic z tym zrobić... Sąd powiedział, że to jego dobra wola, a skoro nie ma nic na siebie, to jest biednym człowiekiem. Ja mam się zadowolić, że raz na miesiąc przelewa mi na konto 200 czy 300 zł na dwójkę dzieci – wspominała podczas konferencji „Prawo bez strachu”.

Wiśniewski wystąpił już raz do sądu o obniżenie alimentów.

- Złożył pozew do sądu o obniżenie alimentów, bo chciał mieć na piśmie, że będą niższe. I udało mu się to osiągnąć – powiedziała Mandaryna.

Super Express postanowił nawiązać kontakt z przedstawicielem kancelarii prawnej reprezentującej krajowe gwiazdy i zapytać, kiedy możliwe jest zmniejszenie alimentów.

- Każda zmiana sytuacji rodzinnej, życiowej lub finansowej może być podstawą do wystąpienia do sądu o obniżenie alimentów na dzieci z poprzedniego związku. Taką sytuacją może być również pojawienie się nowego członka rodziny, który generuje koszty utrzymania – powiedział prawnik.

Muzyk jakiś czas temu wyznał dziennikarzom Jastrząb Post, że jego sytuacja finansowa uległa poprawie.

- Jestem bardzo szczęśliwy w życiu prywatnym. W końcu skończyła się moja upadłość. Jestem wolny od wszelkich zobowiązań, mogę zacząć od nowa. To jest ważne, bo byłem kojarzony z bankructwem przez ostatnie lata. A teraz przede mną nowy rozdział. Bardzo się cieszę – przyznał muzyk.

Wtedy Michał nie wiedział jednak, że jego rodzina wkrótce się powiększy. Myślicie, że jej nowy członek zmusi go do ponownego złożenia wniosku o obniżenie alimentów na starsze dzieci?

loader
Michał Wiśniewski
8 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News