Obserwuj w Google News

William i Kate oraz Harry i Meghan żegnają zmarłego księcia Filipa. "Będziemy za tobą tęsknić"

2 min. czytania
09.04.2021 21:16

Książę Filip nie żyje. Smutna wiadomość w piątek po południu obiegła cały świat. Mąż królowej Elżbiety II zmarł w wieku 99 lat. Teraz w mediach społecznościowych żegnają go wnuki oraz ich małżonki.

Książę William
fot. Ray Tang/LNP/REX/Shutterstock/East News

Książę Filip nie żyje. Mąż królowej Elżbiety II zmarł 9 kwietnia w piątek w wieku 99 lat. W ostatnich tygodniach był hospitalizowany w związku z chorobą serca. Książę Edynburga przeszedł operację i wyszedł ze szpitala. Choć wiele osób myślało, że jego stan się poprawił, teraz w żałobie jest cały brytyjski dwór. Wnukowie księcia Filipa - książę William i książę Harry pożegnali dziadka.

Zobacz także:  Książę Filip nie żyje. Tak wyglądały jego ostatnie chwile

William i Kate oraz Harry i Meghan żegnają zmarłego księcia Filipa

W mediach społecznościowych Pałacu Kensington pojawił się oficjalny komunikat o śmierci księcia Filipa. Wiadomość brzmi dokładnie tak samo, jak oświadczenie Pałacu Buckingham. Książę William i księżna Kate nie zdecydowali się na opublikowanie bardziej osobistego pożegnania. Możliwe, że inny komunikat pojawi się w ciągu najbliższych kilku dni, a obecnie rodzina potrzebuje czasu, by przeżyć żałobę w ciszy.

- Jej Wysokość Królowa z ogromnym żalem informuje o śmierci swojego ukochanego męża, Jego Wysokości Księcia Filipa, Księcia Edynburga. Jego wysokość Książę Filip odszedł w spokoju dzisiaj nad ranem w Pałacu Windsorów. Rodzina Królewska dołącza do ludzi na całym świecie, którzy opłakują stratę po księciu. Kolejne komunikaty będą ogłaszane w odpowiednim czasie.

Kilka słów pożegnania opublikowali także książę Harry i Meghan Markle. Para, która ponad rok temu podjęła decyzję o rezygnacji z królewskich funkcji i przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych, nie korzysta z oficjalnych profili w mediach społecznościowych. Komunikat pojawił się na stronie internetowej ich fundacji - Archewell.

- Ku pamięci Jego Królewskiej Mości Księcia Edynburga. 1921-2021. Dziękujemy za Twoją służbę... Będziemy za Tobą tęsknić - możemy przeczytać na stronie.