Zamknij

William i Harry nie chcą Camilli w roli królowej? Ujawniono, jaka relacja łączy ich z macochą

25.05.2022 11:32

Książęta William i Harry nie mają zbyt prostej relacji z żoną ich ojca. Camilla Parker Bowles jednak już od lat związana jest z Karolem i jeśli on przejmie koronę po Elżbiecie II, to właśnie Camilla zostanie królową małżonką. Co sądzą na ten temat William i Harry?

William i Harry
fot. Marechal Aurore/ABACA/EAST NEWS

Camilla Parker Bowles jest żoną księcia Karola od kwietnia 2005 roku. Można powiedzieć, że oficjalne przypieczętowanie tego związku jest tym, na co syn Elżbiety II czekał przez wiele lat. Jednak zanim poślubił swoją wieloletnią wielką miłość, najpierw był mężem księżnej Diany - ukochanej matki Williama i Harry'ego. Ponieważ w małżeństwie tym od początku nie działo się dobrze, chłopcy mieli przykrą okazję obserwowania niesnasek pomiędzy rodzicami. Kiedy doszło do rozwodu ich matki i ojca, pozostali w szczególnej więzi właśnie z Lady Di. Do Camilli mieli zawsze bardzo chłodny stosunek, bowiem jako nastolatkowie rozumieli już niuanse trudnej relacji ich rodziców. Dobrze zdawali sobie sprawę z faktu, że książę Karol kochał inną kobietę.

Zobacz także: Krzysztof Ziemiec ostro skrytykowany za jeden komentarz. „Hipokryzja dekady”

Kiedy Diana zginęła w tragicznym wypadku, William miał 14 a Harry 12 lat. Śmierć matki była dla nich ciosem, z którym nigdy się nie pogodzili. Nie byli też dobrze nastawieni do Parker Bowles, z którą ich ojciec cały czas utrzymywał intymną relację. Choć ze ślubem Karol i Camilla musieli czekać aż osiem lat, to jednak synowie Diany, już jako dorośli mężczyźni, nie zaakceptowali kobiety w roli macochy, co powodowało napięcia między nimi a Karolem. Teraz coraz bardziej prawdopodobne jest, że kiedy syn Elżbiety II przejmie po niej koronę, to właśnie Camilla otrzyma tytuł królowej małżonki.

W brytyjskich mediach pojawiły się doniesienia o tym, jak podchodzą do tego synowie Diany w tej chwili.

William i Harry nie chcą Camilli w roli królowej? Ujawniono, jaka relacja łączy ich z macochą

W magazynie Woman's Day pojawiły się informacje od osoby blisko związanej z rodziną królewską. Jak się okazuje, William wreszcie zaakceptował to, że jego ojciec jest związany z Camillą, ale zawsze był z nią na dystans.

Will zaakceptował fakt, że Camilla jest tym, kogo wybrał jego ojciec i osobę, w której zawsze był zakochany. Ale on zawsze trzymał ją na dystans, a ona nigdy nie próbowała go zmuszać do serdeczności. William był przynajmniej bardziej ciepły niż Harry, który patrzył na nią w milczeniu, chyba że został zmuszony do rozmowy - czytamy.

Jak się okazuje, po tym, jak sama królowa Elżbieta stwierdziła, że nie widzi problemu w tym, by Camilla nosiła tytuł królowej małżonki, Karol zwrócił się do Williama o wsparcie. Camilla musi do siebie przekonać opinię publiczną, a zadanie to nie będzie łatwe - choćby ze względu na Dianę, która była uwielbiana na całym świecie.

Karol wie, że Camilla musi stawić czoła trudnej walce, by zdobyć sympatię opinii publicznej, i potrzebuje Willa, by przetarł szlaki. Poprosił Williama, aby był obok niej - i nie był pewien, czy jego syn się na to zgodzi - informuje źródło Woman's Day. Okazuje się, że ze starszym synem Karola rozmawiała także królowa Elżbieta. Dzięki temu książę zrozumiał, że przyszedł czas na zmianę.

William akceptuje, że nadszedł czas, aby porzucić przeszłość i spojrzeć w przyszłość dla swojej rodziny, a Camilla jest tego częścią. Poza tym nauczył się podziwiać jej niezłomność i lojalność, a nawet zaczął jej ufać - głosi magazyn. Podobno William zmienił nastawienie do tego stopnia, że będzie próbował także zmienić postawę Harry'ego wobec macochy. Ma to bardzo ważne znaczenie, bowiem jeszcze w tym roku ukazać się ma książka młodszego syna Diany, w której pojawić się może wiele przykrych szczegółów - także na temat Camilli.

Rodzina królewska
9 Zobacz galerię
fot. REX FEATURESEAST NEWS