Zamknij

Wiktory 2021: Wołodymyr Zełenski z honorowym SuperWiktorem. TVP wszystko trzymała w tajemnicy

Klaudia Bochenek
01.04.2022 08:31

Wiktory 2021 za nami. Gala powróciła do TVP po siedmiu latach przerwy. Wydarzenie otworzył występ Jamali śpiewającej utwór „1944”, którym w 2016 roku wygrała Eurowizję. Na scenie pokazała się z flagą Ukrainy. Galę poprowadzili Marek Bukowski i Agata Konarska – przywitali się zarówno po polsku, jak i po ukraińsku. Już na samym początku ogłoszono, ze honorowego SuperWiktora otrzyma Wołodymyr Zełenski.

Wiktory Wołodymyr Zełenski
fot. Pawel Wodzynski/East News

Wiktory 2021 powróciły do TVP. Jeszcze zanim emitowano galę, wiele polskich gwiazd zaczęło ją bojkotować – celebryci zapowiadali, że się na niej nie pojawią lub krytycznie odnosili się do samej telewizji. Wielkim zaskoczeniem był fakt, że w gronie laureatów znalazł się sam prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. Nikt nie wiedział, że zostanie uhonorowany.

Zobacz także: WIKTORY 2021 - ZWYCIĘZCY. Lista laureatów i nominowanych. Kto zdobył statuetkę? [WYNIKI]

Wiktory 2021: Wołodymyr Zełenski dostał SuperWiktora. TVP pokazała przemówienie

Wołodymyr Zełenski został uhonorowany SuperWiktorem. Nagrodę w imieniu prezydenta Ukrainy odebrał minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba. Wygłosił przemówienie.

- Prezydent Zełenski podczas pierwszych godzin inwazji Rosji na Ukrainę stanowił dla nas wszystkich wzór do naśladowania. Zostały wysłane specjalne oddziały, żeby go zabić, a on się tego nie bał. Co więcej, Ukraińcy też się nie boją. Nie mam wątpliwości, że prezydent Zełenski tę nagrodę dedykowałby wszystkim Ukraińcom, którzy walczą o wolność i tym, którzy czekają na wyzwolenie spod okupacji Rosji – mówił Dmytro Kułeba w TVP.

- To na naszym terenie prowadzona jest wojna, ale ta wojna jest również dla państwa wolności. Chcemy, żeby Polska nigdy nie doświadczyła tego, przez co my właśnie przychodzimy. Wspólnie wygramy. Sława Ukrainie, sława Polsce! - kontynuował minister.

Następnie na ekranie można było zobaczyć przemowę Wołodymyra Zełenskiego. Prezydent mówił o ogromnej woli walki oraz o szoku, który przeżyli ukraińscy cywile.

- Ukraińcy walczą dzielnie [...], ale zabijane są dzieci, niszczone są szpitale. Minął miesiąc, jednak my nie przestajemy się bronić – mówił Wołodymyr Zełenski.

loader
Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official