Zamknij

Ukraińskie dzieci gwiazdami sieci. Rozbawiły widzów CNN. "Ciągle pytają o Putina" [WIDEO]

Maciej Friedrich
18.03.2022 14:50

Wojna w Ukrainie to ogromna tragedia, jednak pojawiają się wydarzenia dodające otuchy i wywołujące uśmiech. Jednym z nich jest materiał stacji CNN, który zdominowały urocze ukraińskie dzieci. Materiał stał się internetowym hitem.

Rozmowa z ukraińską rodziną
fot. screen: Twitter / CNN

Wojna w Ukrainie trwa już 23 dni, Rosjanie nie ustają w brutalnym atakowaniu naszych wschodnich sąsiadów. Wiadomości z atakowanego kraju są coraz bardziej przerażające, Rosjanie za nic mają honor i mordują ludność cywilną. Mimo bohaterskiego oporu Ukraińców każdy kolejny dzień powoduje ogromne zniszczenia i zwiększa ilość ofiar. Jednocześnie w obliczu ogromnej tragedii mamy do czynienia z wielkim zaangażowaniem w pomoc humanitarną, wyraźnie widoczną szczególnie wśród Polaków. Obywatele naszego kraju są chwaleni na całym świecie za niezwykłe zaangażowanie za wspieranie uchodźców, którzy uciekają do Polski przed wojennym piekłem. Osoby potrzebujące mogą liczyć na dach nad głową, najpotrzebniejsze produkty i wiele innych rodzajów wsparcia. W tym trudnym czasie jesteśmy wielkimi przyjaciółmi Ukrainy, nie mogło być inaczej.

Wśród wielu tragicznych wiadomości dotyczących rosyjskiej agresji na Ukrainie zdarzają się sytuacje, które są niezwykle potrzebne w trudnym czasie - wiadomości żartobliwe, dające nadzieję lub po prostu sprawiające, że na usta ciśnie się uśmiech. Wbrew pozorom jest to ważne. Bez wątpienia jedną z nich jest wywiad Oleny Gnes udzielony stacji CNN, w którym opowiedziała o codziennym życiu na terenach objętych rosyjską inwazją.

ZOBACZ TAKŻE: Wojna na żywo - najnowsze informacje

Zobacz także

Wojna w Ukrainie: Ukraińskie dzieci podbijają internet

Olena Gnes razem z rodziną ukrywa się przed bombardowaniem w jednej z kijowskich piwnic, która ze względów bezpieczeństwa stała się ich nowym domem. Mama trójki dzieci opowiedziała o brutalności rosyjskiej agresji, jednak w materiale pojawił się także zabawny akcent. Pociechy Oleny biegały przed kamerą i wydawały odgłosy dzikich zwierząt, czym rozbawiły między innymi prowadzącego.

- Oh, one są przerażające. To straszliwe tygrysy. One są groźne - żartował dziennikarz CNN.

Zachowanie najmłodszych, choć urocze, kontrastuje z wypowiedzią Gnes, która nie ukrywa, że najmłodsi także przeżywają ogromny stres związany z wojną.

- Są pełne energii, której nie mają gdzie wyładować. Ciągle pytają o Putina. Dlaczego jest taką złą osobą? Dlaczego niszczy Ukrainę? Dlaczego zabija ludzi? A kiedy tatuś wróci do domu? A kiedy my wrócimy do domu? - opisywała Ukrainka.

Miejmy nadzieję, że jak najszybciej będziemy mogli dzielić się wyłącznie pozytywnymi wiadomościami z Ukrainy.