Zamknij

Ujawniono ostatnie SMS-y Anthony'ego Bourdaina. Po wiadomości do partnerki powiesił się

28.09.2022 12:53

Anthony Bourdain w czerwcu 2018 roku popełnił samobójstwo. Twórca programów kulinarno-podróżniczych przed śmiercią wysyłał SMS-y do swojej byłej żony oraz partnerki. Po latach od tragedii ujawniono ich treść.

Anthony Bourdain
fot. Gunn Frank/CP/ABACA/EAST NEWS

Po czterech latach od samobójstwa Anthony’ego Bourdaina wydano nieautoryzowaną biografię podróżnika. Autorem „Don and Out in Paradise: The Life of Anthony Bourdain” jest dziennikarz Charles Leerhsen. W książce przedstawiono nie tylko opis ostatnich dni życia gwiazdora, ale też ostatnie SMS-y, które wysłał do bliskich osób: byłej żony Ottavi oraz do partnerki Asi Argento. Miał wiele zmartwień i czuł się psychicznie źle.

Zobacz także: Nie żyje 21-letnia influencerka. Na chwilę przed śmiercią odebrała tajemniczy telefon

Anthony Bourdain przed śmiercią pisał do byłej żony i partnerki

Jak dowiadujemy się z książki, Anthony Bourdain niedługo przed śmiercią pisał do swojej żony: „Nienawidzę swoich fanów. Nienawidzę bycia sławnym. Nienawidzę swojej pracy”. Skarżył się też na samotność i ciągłą niepewność.

Anthony Bourdain spotykał się również z Asią Argento i mieli tworzyć otwarty związek. W biografii czytamy, że para często się kłóciła, wytykała sobie zdrady i mimo ustaleń byli o siebie potwornie zazdrośni. Na kilka dni przed śmiercią podróżnika wyciekły zdjęcia aktorki ze spotkania z pewnym dziennikarzem. Anthony Bourdain mocno to przeżył.

- Jest OK. Nie jestem mściwy. Nie jestem zazdrosny, że byłaś z innym mężczyzną. Nie jestem twoim właścicielem. Jesteś wolna. Tak, jak mówiłem. Tak, jak obiecałem – pisał wówczas Anthony Bourdain.

W innej wiadomości zaznaczał, że ukochana była nieostrożna i w bardzo lekkomyślny sposób potraktowała jego uczucia. Bolało go to, że Asia Argento spotkała się z towarzyszem w ich ulubionym hotelu.

Poza tym Asia Argento chciała zerwać z podróżnikiem, ponieważ nie mogła już znieść jego zazdrości i wybuchów złości. Podczas wymiany wiadomości aktorka kazała Anthony’emu Bourdainowi zwyczajnie się „odwalić”. Podróżnik miał wówczas odpisać: „Ok” i powiesił się.

Od momentu śmierci gwiazdora, Asia Argento jest pod ostrzałem mediów. Jest oskarżana o to, że przyczyniła się do śmierci swojego ukochanego. Wszystkim doniesieniom zaprzeczała.