Zamknij

Torbicka i Podsiadło docięli politykom PiS w parodii koncertu życzeń. Nagranie to hit! [WIDEO]

30.01.2022 17:04

Grażyna Torbicka i Dawid Podsiadło zostali twarzami spotu promującego 30. finał WOŚP. Wcielili się w prezenterów kultowego "Telewizyjnego koncertu życzeń" i pod przykrywką przesłanych przez widzów pozdrowień, uszczypliwie odnieśli się do działań polityków PiS. Dostało się także pewnej Edycie i Violi... 

Grażyna Torbicka i Dawid Podsiadło
fot. Facebook:@dawidpodsiadlo

Trwa 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach i w sieci zbierane są pieniądze na ulepszenie diagnostyki i leczenia wad wzroku u dzieci. Do kilkunastu ośrodków ma trafić specjalistyczny sprzęt, w tym m.in. urządzenia do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci.

Mimo że akcja Jerzego Owsiaka działa w szczytnym celu i co roku udaje się zebrać rekordowe sumy, za które wyposaża się dziesiątki szpitali w Polsce, ma jednak spore grono krytyków. Najwięcej ataków pochodzi ze strony przedstawicieli środowiska obecnej partii rządzącej. Z okazji 30. finału WOŚP twórcy zabawnego spotu z udziałem Grażyny Torbickiej i Dawida Podsiadły postanowili utrzeć nosa niektórym politykom PiS. A wszystko w formie życzeń w parodii kultowego programu TVP. 

WOŚP 2020: Grażyna Torbicka i Dawid Podsiadło drwią z rządzących w "Koncercie życzeń"

W mediach społecznościowych pojawiła się oryginalna zapowiedź 30. finału WOŚP. Grażyna Torbicka i Dawid Podsiadło odegrali scenę z "Telewizyjnego koncertu życzeń", w której w charakterystycznym stylu odczytali "pozdrowienia" dla polityków partii rządzącej oraz m.in. słynnych wśród gwiazd przeciwniczek szczepienia przeciwko COVID-19.

Adresaci życzeń zostali wymienieni tylko z imienia, ale łatwo się domyślić, o kogo chodzi. I tak pan Przemysław otrzymał gratulacje od nauczycieli, uczniów i dzieci za wywalczenie w tym roku "prestiżowego tytułu" (aluzja do nagrody dla ministra edukacji w kategorii "Dzban roku"). Pozdrowienia popłynęły też do "wszystkich sympatyków Republiki Gileadu w Polsce", co z kolei jest nawiązaniem do serialu "Opowieść podręcznej" i piekła kobiet. Życzenia od swoich wielbicieli otrzymali także panowie Jacek i Mateusz oraz m.in. Edyta i Violeta.

W ramach przerywnika pojawiła się muzyczna dedykacja w wykonaniu Czesława Mozila. 

Obejrzyjcie oryginalny spot w postaci "Koncertu życzeń" promujący 30. finał WOŚP. Fajny pomysł? 

loader