Zamknij

Top Model: była afera z alpakami, teraz to. Fani się burzą: "Nie jesteśmy już w 2010 roku" [WIDEO]

28.09.2021 16:24

Sesja z alpakami w "Top Model 10" zbulwersowała wielu widzów programu, teraz produkcja musi przygotować się na kolejny łomot. W środowym odcinku uczestnicy wystąpią razem z egzotycznymi zwierzętami, w tym pająkami i owadami. W kierunku twórców znowu lecą gromy i apele o zaprzestanie wykorzystywania istot żywych na potrzeby show.  

Top Model
fot. Instagram:@topmodelpolskatvn

"Top Model 10" zdecydowanie wyróżnia się spośród wszystkich dotychczasowych edycji. Od początku w show pojawia się mnóstwo łzawych i dramatycznych historii, a przed jurorami zaprezentowało się grono zaskakujących postaci. Do programu zgłosili się m.in. żona ministra PiS Marianna Schreiber, syn księdza, chłopak z dwiema protezami nóg, transpłciowa modelka czy górnik pracujący jako chippendales. 

Nie da się ukryć, że w tym sezonie produkcja stawia mocno na kontrowersje i show. W trzecim odcinku widzów oburzyła sesja z alpakami, po której w sieci zatrzęsło się od zarzutów męczenia zwierząt. Głosy oburzenia rozległy się także w zeszłym tygodniu, gdy jedna z uczestniczek "Top Model" uległa niebezpiecznemu wypadkowi, wykonując obarczone wysokim ryzykiem zadanie. Niestety, sądząc po reakcji internautów pod najnowszym zwiastunem, niemal pewne jest, że piąty odcinek "Top Model 10" również zostanie zmiażdżony krytycznymi opiniami. 

Top Model 10, odcinek 5: sesja z egzotycznymi zwierzętami oburzyła internautów

Na Instagramie pojawiła się zapowiedź piątego odcinka "Top Model 10", a w niej fragment przerażającej sesji. Uczestnicy będą musieli pozować z egzotycznymi zwierzętami. Na planie pojawią się wielkie włochate pająki, wije, skorpiony i owady, które "przyozdobią" ciała modeli pozujących przed obiektywem. Reakcje niektórych uczestników zdradzają, że będzie to dla nich wyjątkowo niekomfortowe zadanie. 

Widzowie zwracają jednak uwagę, że bardziej niekomfortowo będą czuły się wykorzystywane zwierzęta. W kierunku produkcji programu znowu posypały się krytyczne uwagi. Internautom nie podoba się fakt, że twórcy po raz kolejny bezrefleksyjnie podchodzą do tematu angażowania żywych istot na potrzeby show i choć tym razem chodzi o pajęczaki, owady i stawonogi, widzowie przypominają, że one też czują i cierpią przez stres. 

Nie wystarczy już wykorzystywania zwierząt w tej edycji?

Te zwierzęta są zestresowane ciągłym podnoszeniem, przekładaniem, upuszczaniem. To nie tak, że jak włochaty pająk czy wij to już mniej czuje i można z nim robić co się chce, łącznie z narażaniem na upadki. Serio, jesteście tam aż tak puści w tym "Top Model"?

Pamiętam taką sesję z 1. edycji gdzie pająki spadały z dużej wysokości na podłogę i jakieś robale wieszały się "haczykami" na szyjach modelek, co powodowało ból. Jak dla mnie zbędna sesja... Stres zarówno dla uczestników, jak i zwierząt.

Ciekawe kiedy oni zrozumieją, że nie jesteśmy już w 2010 roku, kiedy takie sesje mogły wzbudzać pozytywne emocje. Mamy 2021 rok, ludzie są serio bardziej świadomi i nie godzą się na krzywdę zwierząt pod wyświetlania. Nie wiem, na co oni liczą takimi odcinkami, kolejny odcinek, kolejni ludzi oburzeni. Ile jeszcze? - pytają zirytowani internauci pod zwiastunem. 

Myślicie, że produkcja "Top Model" powinna na dobre zrezygnować z sesji z wykorzystaniem zwierząt? 

Artur Barciś żałuje udziału w "Tańcu z gwiazdami". "Upokorzenia niewarte tych pieniędzy"

loader