Zamknij

Top Model: Weronika Pawelec była molestowana. Sprawa trafiła do sądu

06.10.2022 14:33

Weronika Pawelec z bieżącej edycji „Top Model” wzbudziła ogromne zainteresowanie. Nie tylko przez swoją urodę, ale zszokowała jury wyznaniem o tym, że jest niedosłysząca i ma wszczepiony procesor. Teraz 19-latka w rozmowie z portalem „echodnia.eu” wyjawiła, że była molestowana w szkole. Sprawa trafiła do sądu.

Weronika Pawelec
fot. screen Instagram topmodelpolskatvn

Weronika Pawelec na tyle dobrze wypadła na sesji zdjęciowej Marcina Tyszki, że jury dało jej szansę dalszego udziału w „Top Model”. Mało kto wiedział, jaki dramat przeszła jeszcze nie tak dawno temu. Aspirująca modelka przyznała, że dzieciństwo i lata młodzieńcze nie przywołują najlepszych wspomnień. Wszystko przez jej niepełnosprawność.

Zobacz także: Widzowie mają dosyć "Top Model"? Po nagiej sesji w sieci zawrzało. "Dramat, zlikwidujcie ten program"

Top Model: Weronika Pawelec była molestowana

- Moje życie było podzielone na dwa światy - świat rodzinny i świat zewnętrzny. W rodzinie było dużo ciepła i wsparcia, a wśród rówieśników nie zawsze byłam akceptowana. Gdy przeniosłam się do czwartej klasy w innej szkole, nie miałam tam koleżanek, ani kolegów – wyznała Weronika Pawelec w rozmowie z „echodnia.eu”.

19-latka wyznała, że rówieśnicy bardzo jej dokuczali. W związku z tym jako dziecko wolała spędzać czas w domu, w otoczeniu rodziny i zwierząt.

- Spotkał mnie też w szkole traumatyczny epizod molestowania seksualnego, a sprawa skończyła się w sądzie, dlatego nie wspominam najlepiej tego czasu i starałam się go wyrzucić z pamięci. Jednak trwało to przez jakiś czas i musiałam podejmować leczenie psychiatryczne – wspominała Weronika Pawelec.

Jej życie nabrało barw, kiedy rozpoczęła naukę w gimnazjum dla niesłyszących. Z radością brała udział m.in. w zajęciach teatralnych, a na świadectwach widniał czerwony pasek. Zdobyła również stypendium.

RadioZET.pl/Echodnia.eu

Gwiazdy, które doświadczyły przemocy
7 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS